Spóźnione wyznania - John Boyne

Autor: John Boyne
Tytuł: Spóźnione wyznania
Wydawnictwo:RECENZJA PRZEDPREMIEROWA: 6.03.2014

Nie spodziewałam się, że ta książka może mi się spodobać, pewnie sama bym jej nie wybrała, ale ktoś zrobił to za mnie i jestem zupełnie zaskoczona tym, że takie wielkie wrażenie na mnie wywarła.

Tristan to młody chłopak. Tak jak większość chłopców w jego wieku, chce walczyć w wojnie, która właśnie się toczy. Nie wyobraża sobie, że nie mógłby tego zrobić, więc podczas zaciągania się do wojska, kłamie w sprawie swojego wieku.
I tak niespełna osiemnastoletni chłopak, trafia do okopów.

Podczas szkolenia poznaje Willa. Między nimi od razu rodzi się przyjaźń i razem starają się wspierać w tych trudnych i czasami strasznych chwilach.
Jednak jeszcze nie wiedzą, do czego ta przyjaźń ich doprowadzi. Walka o ojczyznę, walka o zasady, o przyjaźń i o ludzkie cierpienie. To ich podzieli, a finał będzie tragiczny.

Czytelnik, równocześnie z przeszłością, poznaje teraźniejszość. Tristan po latach spotyka się z siostrą Willa, której chce się przyznać, co naprawdę stało się w wojsku.
Jesteście ciekawi?

"Spóźnione wyznania" to książka, która naprawdę wiele w człowieku porusza. Straszne obrazy z frontu, które kreuje autor, opisując nie tylko zmagania żołnierzy ale także ich uczucia i okropne zmęczenie potęgują cały trudny jak na te czasy, wątek miłosny.
Odkąd zaczęłam czytać nie potrafiłam się oderwać i tak jak już pisałam na początku, jestem zupełnie zaskoczona, że książka po pierwsze tak mi się spodobała, a po drugie, że jest tak dobrze napisana.

Jeżeli lubicie tego typu książki, koniecznie weźcie tę pod uwagę.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka