Na domowym froncie - Kristin Hannah

Autorka: Kristin Hannah
Tytuł: Na domowym froncie 
Wydawnictwo:
Jolene i Michael to małżeństwo z dwunastoletnim stażem. Mają dwie córeczki i pracę którą kochają.
Gdy ich małżeństwo przechodzi kryzys, oboje nie wiedzą jak sobie z tą sytuacją poradzić.
Jolene jest bardzo skryta i nigdy nie okazuje słabości, Michael zaś nie wie jak rozmawiać z żoną.

Gdy kobieta dostaje rozkaz wyjazdu na wojnę w Iraku, Michael jest zły na żonę, że się na to godzi, choć ta tłumaczy, że nie ma wyjścia.
Córki, Betsy i Lulu również nie potrafią się pogodzić z wyjazdem matki i mają do niej żal, że chce je zostawić.

Gdy Jolene wyjeżdża, Michael musi pogodzić opiekę nad córkami i pracę. Zastąpić dziewczynkom mamę i pogodzić się z tęsknotą.
Jolene również bardzo przeżywa rozstanie. Nie będzie jej w końcu przez cały rok i straci bezpowrotnie chwile, które mogła spędzić z córkami.
Żadne z nich nie wie jeszcze co szykuje dla nich okrutny los. Czy Jolene wróci z wojny? Czy Michael uratuje swoje małżeństwo?

"Na domowym froncie" to książka, która w bardzo dosadny sposób pokazuje problem rodzin, których najbliżsi wyjeżdżają na wojnę. To nie tylko brak tej drugiej osoby w życiu jest dominujący. To również stres, lęk, tęsknota i obawa.
Michael myślał, że to Jolene jest winna temu, że w ich małżeństwie źle się dzieje. Gdy wyjechała, okazało sie, że bez niej jest jeszcze gorzej i to w nim tkwił cały problem..
Do tego wszystkiego doszły problemy w domu, tęsknota córek za mamą i lęk przed tym co może się stać w Iraku.

Kristin Hannah to jedna z moich ulubionych autorek książek obyczajowych. Uwielbiam w niej to, że w zwykłej powieści obyczajowej potrafi poruszyć poważny temat. Wojna to koszmar. Ludzie, którzy wracają z wojny często są wrakami człowieka. Mają koszmary, lęki, nie potrafią się kontrolować są często zdenerwowani, pobudzeni i nie potrafią pogodzić się z tym co się wydarzyło.

Jeżeli macie ochotę przeczytać wzruszającą książkę o miłości, wojnie, stracie i przyjaźni to polecam Wam tę.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka