Idealne życie - Katarzyna Kołczewska

Autorka: Katarzyna Kołczewska
Tytuł: Idealne życie
Wydawnictwo:
Ewa i Ela to bliźniaczki. Łączy je szczególna więź, choć ostatnio nieco zaniedbały swoje kontakty.
Ewa przez całe życie myślała, jakie szczęście ma jej siostra. Pieniądze, wspaniałą pracę, kochającego męża, luksusowe wczasy i syna. Ona natomiast choć męża, pracę i dzieci także ma to żyją od pierwszego do pierwszego, a brak pieniędzy jest dosyć kłopotliwy.

Gdy dociera do niej wiadomość o samobójstwie siostry jest w szoku. Dlaczego Ela to zrobiła? Przecież miała wszystko! Kobieta nie wierzy w to, że siostra mogła się zabić i wyrusza do domu siostry aby odkryć co naprawdę się stało.
Na miejscu okazuje się, że te idealne życie jej siostry nie istniało, a wszystkie tajemnice tak skrzętnie przed nią ukrywane, jedna po drugiej wychodzą na światło dzienne.

To już moje kolejne spotkanie z twórczością pani Katarzyny Kołczewskiej i muszę przyznać, że jest jak zwykle na poziomie. Ta książka choć wydaje się pozornie prosta, zawiera w sobie wiele złożonych problemów. Nękanie, brak pieniędzy, zrozumienia i oparcia, sekrety a także zazdrość i zranione uczucia. Wraz z osobistymi wątkami czytelnik poznaje także wątek dotyczący leku na raka, który jest bezpośrednio powiązany z naszymi bohaterami.

"Idealne życie" to książka, która pokazuje, że czasami za tą idealną fasadą nic się nie kryje, że to tylko puste słowa i pozory.
Ela choć miała wszystko nie miała najważniejszego. Wsparcia i zdrowia.
Jeżeli macie ochotę na książkę, która prócz wątku śledztwa ma także kilka sekretów rodzinnych to polecam!
Jestem pewna, że się nie zawiedziecie.

4 komentarze :

 1. Hmm... zapowiada się nieźle. Ciekawa jestem nie tylko, jak rozwinie się wątek śledczy, ale także tych sekretów rodzinnych ;) Jak na nią trafię, to pewnie sięgnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Coś dla mnie ;) chętnie przeczytam :)

  http://natalax3recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej autorki. Rozejrzę się za tym tytułem bo zaintrygowała mnie fabuła.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka