Sto imion - Cecelia Ahern

Autorka: Cecelia Ahern
Tytuł: Sto imion
Wydawnictwo:
 Lubię książki tej autorki. Choć nie zawsze porywają mnie akcją to zaczynając ją czytać, mam pewność, że przynajmniej dobrze spędzę czas.

Główną bohaterką "Sto imion" jest Kitty Logan, dziennikarka, która popełniła poważny błąd w swoim fachu i oskarżyła niewinnego człowieka o coś, czego nie zrobił. Niestety zniszczyła nie tylko jego życie ale i swoje, bowiem jest spalona w zawodzie i nie ma powrotu do redakcji.

Jedyną osobą, która nadal w nią wierzy jest najlepsza przyjaciółka Constance. Niestety walczy z rakiem i najprawdopodobniej zostało jej tylko kilka tygodni życia. Przed śmiercią, prosi Kitty o teczkę, w której jest sto nazwisk ludzi, którzy ją kiedyś zainteresowali, ale przez swoje obowiązki nie była w stanie napisać artykułu. Teraz Kitty ma się tym zająć i doprowadzić sprawę do końca. Constance umiera zanim przekaże wszystkie ważne informacje Kitty i tak kobieta zostaje z listą stu nazwisk osób, kompletnie ze sobą niezwiązanych.
Czy uda się rozwiązać zagadkę? Kim są ludzie z listy?
Jednego możecie być pewni, że życie Kitty diametralnie się zmieni.

Przyznam, że spodziewałam się czegoś lepszego i bardziej intrygującego.
Nie powiem tez żebym polubiła Kitty, bardzo mnie drażniła, choć wydarzenia kończące książkę pokazały ją w trochę lepszym świetle.
Podoba mi się za to zamysł książki na pokazanie tego, że dobro tkwi w każdym człowieku, tylko trzeba je dostrzec, podoba mi się również różnorodność osób z listy i ich życiorysy.
Całość właśnie nie jest zła, ale brakuje jej tego czegoś, co sprawiłoby, że książkę z żalem się odkłada na półkę.

Macie w planach przeczytać?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka