Lola gotuje - Isabel Abedi

Autorka: Isabel Abedi
Tytuł: Lola gotuje
Wydawnictwo:
Isabel Abedi znam tylko z książki dla młodzieży, dlatego zdziwiłam się gdy zobaczyłam, że jest przede wszystkim autorką książek dla dzieci.

"Lola gotuje" to już kolejna część serii, którą w szybkim tempie musiałam nadrobić, aby nie być w tyle:) Tym razem autorka poruszyła temat gotowania i znanych programów kulinarnych.

 W życiu naszej bohaterki wiele się dzieje, ciotka znajduje się w wirze przygotowań do kolejnego już ślubu, Lolę i Raszkę niesamowicie denerwuje chłopak, którym opiekuje się mama przyjaciółki w dodatku szkolny projekt musi wykonywać ze swoimi najbardziej znienawidzonymi wrogami. Czy może być jeszcze gorzej? 
Przed Lolą jeszcze wiele wyzwań. Musi przygotować kolację i udekorować dom, nie obędzie się w jej życiu także bez wielu zawirowań miłosnych.

"Lola gotuje" to nie tylko zabawna powieść dla nastolatek, ale przede wszystkim bardzo mądra. Podoba mi się to, że autorka wplotła w niepozorną treść tak istotne problemy. Rasizm, nietolerancja czasami niezrozumienie i szkolny mobbing. Pewnie Ci, którzy nie znają Loli nie wiedzą, że to już ósma część całej serii i nadal poziom jest trzymany wysoko:)
Tym razem więcej jest o gotowaniu bowiem nasza bohaterka przygotowuje i opisuje 5 wspaniałych zorganizowanych przez siebie kolacji i doskonale sobie radzi trzeba zaznaczyć! 
Całość uzupełniają przepiękne i bardzo charakterystyczne czarno-białe ilustracje. 
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka