Polska na urlop - Dariusz Jędrzejewski

Autor: Dariusz Jędrzejewski
Tytuł: Polska na urlop
Wydawnictwo:
Zawsze gdy mamy z mężem wolne zastanawiamy się gdzie pojechać. Wcześniej nigdy nie planujemy ponieważ z reguły plany szybko się sypią więc postanowiliśmy być spontaniczni. Niestety gdy już mamy ten wolny dzień lub dwa, zanim zdążymy wyszukać fajne miejsce, pół dnia mija i po wyjeździe.

Ta książka praktycznie spadła nam z nieba i muszę przyznać, że choć wydanie mnie nie powaliło, sama zawartość jest godna uwagi.

W środku zawartych zostało 20 najpiękniejszy polskich uzdrowisk, 15 najpiękniejszych parków narodowych, 7 najciekawszych propozycji na urlop w mieście, oraz 15 rowerowych krain na aktywny urlop. Sami przyznacie, że taki zbiór robi wrażenie. I rzeczywiście na mnie także zrobił wrażenie, ale gdy zaczęłam czytać byłam jeszcze bardziej zaskoczona.

Miejsca są naprawdę dobrze opracowane. Każde z nich wyposażone jest w ogólny opis, natomiast po opisie są wypisane miejsce warte odwiedzenia, garść informacji odnośnie różnych ważnych rzeczy, które powinniśmy znać, zawarte są także szlaki piesze oraz ich długość. W opisach parków dodatkowo mamy także rozdział dotyczący otaczającej przyrody: roślin,skał czy zwierząt na jakie mamy zwrócić uwagę spacerując.
Wycieczki na miasto, zostały podzielone na spacery, wycieczki kulturalne oraz aktywne.

Tak jak wspominałam wydanie książki niezbyt mi się podoba. Na plus mogę zaliczyć piękny projekt okładki oraz fakt, że przy takiej grubości jest twarda. Na minus zdecydowanie kartki, które są tak cienkie, że obawiam się tego co będzie gdy książka będzie często oglądana. Brakuje mi też kolorowych zdjęć, no ale podobno nie można mieć wszystkiego.
Mimo szaty graficznej książka jest naprawdę godna uwagi. Polecam
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka