Renowacja mebli i starych przedmiotów - Pilar Diaz

Autor: Pilar Diaz
Tytuł: Renowacja mebli i starych przedmiotów
Wydawnictwo:
Renowacja starych mebli jest czymś naprawdę fascynującym. Ja zainteresowałam się nią gdy dowiedziałam się, że mogę odnowić stary kredens robiony ręcznie przez mojego prapradziadka, istne cudo, które niszczeje.
Po lekturze jestem mądrzejsza o wiele cennych trików i przede wszystkim znam podstawy!

Książka jest pięknie wydana i przede wszystkim bardzo logicznie ma ułożoną treść. Zaczynamy od sposobów postępowania podczas renowacji i potrzebnych materiałów. A jest ich sporo bo wszystkie zależne są od tego co chcemy robić i jak bardzo jest zniszczony mebel.
W tym rozdziale dowiemy się o sposobach czyszczenia drewna, uszkodzeniach i naprawie, barwnikach, patynach, wykończeniach drewna oraz o czyszczeniu metali, uszkodzeniach przedmiotów z metali i jego polerowaniu. Słowem na sam początek dowiadujemy się wszystkiego co jest potrzebne.

Następny rozdział, który zarazem jest i ostatnim to projekty, czyli odnowa krok po kroku. Autor pokazał między innymi jak odnowić biurko, maszynę do szycia, ogrodową latarenkę oraz krzesło.

Całość jest naprawdę wspaniała i warto się w nią zaopatrzyć jeżeli chcecie coś odnowić lub nauczyć się podstaw renowacji starych mebli.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka