Duuuszki gra planszowa

Tytuł: Duuuszki
Wydawnictwo:


 Duuuszki to wyjątkowa gra rodzinna, która gwarantuje nie tylko dobrą zabawę, ale rozwija spostrzegawczość i szybkość reagowania.

Jest to także bardzo utytułowana gra, wyróżniona wieloma nagrodami:
Najlepsza gra rodzinna (Finlandia, 2012)
Najbardziej innowacyjna gra – nominacja (Szwecja, 2012)
Gra roku – nominacja (Niemcy, 2011)
Najlepsza gra dziecięca  – nominacja (USA, 2011)
Gra roku  – nominacja (Czechy, 2011)
Najlepsza gra dziecięca (Kanada, 2011)

Prawda, że robi wrażenie?


Gra przeznaczona jest dla minimum 2 graczy, maksymalnie może w nią grać 8 osób. Czas jednej rozgrywki to około 20 minut, natomiast najmłodszy gracz powinien mieć przynajmniej 8 lat.
Opakowanie zawiera 60 kart oraz 5 drewnianych przedmiotów: ducha, zieloną butelkę, czerwony fotel, niebieską książkę oraz szarą mysz.

Cel gry jest prosty. Gracz powinien zdobyć jak największą ilość kart, wtedy wygrywa. A żeby zebrać największą ilość kart trzeba być spostrzegawczym i mieć dobry refleks.Co rundę jeden z graczy wykłada kartę tak aby była widoczna dla wszystkich. Należy jej się jak najszybciej przyglądnąć i złapać odpowiedni przedmiot, ale to wcale nie jest takie proste. Bo karty nam to utrudniają. Kolory są pomieszane, czasami wydaje nam się, że nic nie pasuje, ale spokojnie. Bądźcie czujni. 
 
Trochę czasu mija zanim człowiek się połapie co i jak. Zaletą tej gry, ale czasami i wadą jest to, że trzeba szybko analizować sytuację. Jeżeli na karcie widzimy niebieskiego ducha, który na głowie ma czerwoną mysz, chwila minie zanim nasz mózg się ruszy i wydedukuje, że trzeba chwycić zieloną butelkę.
Wszystko jest kwestią wprawy, a im dłużej się gra, tym lepiej człowiek się w niej orientuje. 
 
Co najważniejsze. Gra wciąga niesamowicie!
Największą atrakcją zarówno dla tych małych graczy jak i tych starszych, są te drewniane przedmioty! Uwierzcie mi są pięknie wykonane i uważam, że to strzał w dziesiątkę, że są drewniane a nie z plastiku czy innego tworzywa.
Zresztą cała gra jest wykonana bardzo starannie, instrukcja jest jasna, a karty bardzo kolorowe.
Jedynie kolor myszy jest trochę mylący, bo jest bardziej taka zgniło zielona niż szara, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić.
 
Gra jest dosyć droga, ale jeżeli chcecie naprawdę dobrze się bawić, warto wydać na nią pieniążki, bo dobra zabawa przy niej gwarantowana.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka