Seria książeczek o Basi

Autorki: Zofia Stanecka
Tytuł: Basia i alergia
Basia i podróż
Basia i kolega z Haiti
Basia i pieniądze
Basia i moda
Wydawnictwo:
Już bardzo dawno, zdaje się przy okazji prezentowania gry planszowej z Basią mówiłam Wam, że niebawem napiszę więcej o wspaniałej serii książeczek o Basi.
Seria jest naprawdę bogata ma sporo małych tomików, w mojej kolekcji znajduje się pięć wspaniałych części:
- Basia i alergia
- Basia i podróż
- Basia i kolega z Haiti
- Basia i pieniądze
- Basia i moda

 Mama Basi właśnie wzięła się za porządki w szafie, szukając przy okazji kombinezonu narciarskiego dziewczynki. Niestety znalazła wszystkie, ale żaden rozmiar nie jest dobry na szybko rosnącą córeczkę.
Wysyła tatę Basi na zakupy aby ten kupił odpowiedni kombinezon.

Niestety jak tu się zdecydować gdy we wszystkich sklepach same pokusy, a to buty tańsze, a to drugi produkt gratis.
Czy tacie uda kupić się kombinezon córce? Czy da radę poskromić małą modnisię?Mama Basi wraz z jej rodzeństwem jest zmuszona wybrać się do sklepu ponieważ zabrakło w domu podstawowych artykułów potrzebnych do życia. Większe zakupy zawsze robi tata Basi, niestety akurat jest na konferencji.

Zakupy z trójką dzieci do łatwych nie należą, szczególnie jeżeli każde z dzieci chodzi po sklepie swoimi drogami i ma swoje wymagania.
Jak skończą się takie zakupy?
 Do przedszkola Basi doszedł nowy kolega Titi. Basia nie rozumie dlaczego chłopiec inaczej wygląda i w dodatku nic nie mówi.
Titi całymi dniami siedzi pod stołem w przedszkolu i co najgorsze zabrał Basi najlepszą przyjaciółkę Anielkę.

Co stało się z rodziną chłopca, że musiał zostawić swoje miasto i przeprowadzić się do Polski?
Czy polubi Basię?
Cała rodzina Basi może w końcu wyjechać na wakacje. Niestety dzień przed wyjazdem okazuje się, że tata Basi musi iść do pracy na kilka dodatkowych dni.
 Mama Basi decyduje się jechać wraz z trójką dzieci sama w daleką podróż, czekając aż mąż dojedzie w późniejszym terminie.

Niestety wyprawa z trójką dzieci do łatwych nie należy. Najpierw rodzeństwo pokłóciło się o miejsce w samochodzie, później o koc, a później było już tylko gorzej.
 Basia w końcu może zobaczyć na własne oczy konia!
Gdy już przychodzi co do czego zachłanna dziewczynka pół dnia spędza z koniem bawiąc się z nim i go karmiąc.

Niestety podczas obiadu z Basią zaczyna dziać się coś dziwnego, rodzice zabierają ją do szpitala, w którym okazuje się, że dziewczynka jest uczulona..

Czy to już koniec przygody Basi z koniami?Książki o Basi są fenomenalne. Nie spodziewałam się, że będą tak fajne.
Po pierwsze czyta się je błyskawicznie i są tak kolorowe, że oczów nie można oderwać. Po drugie przygody Basi są tak absorbujące, że z pewnością zainteresują każdego małego czytelnika. Po trzecie jest taki wybór przygód, że każdy znajdzie coś dla siebie i po czwarte najważniejsze, bardzo podoba mi się to, że książeczki są niezwykle mądre i zawsze zawierają w sobie jakiś morał.

Moją ulubioną częścią naprawdę wzruszającą jest " Basia i kolega z Haiti" natomiast nieźle uśmiałam się podczas czytania części "Basia i podróż" muszę Wam przyznać, że nasze wyprawy z moim rodzeństwem i rodzicami wyglądały bardzo podobnie:) Też kłóciliśmy się o miejsce w samochodzie i o koc.

Jedyne co akurat mi się nie podoba to ilustracje


Zdecydowanie wolę inne i to jedyne co mnie w tych książkach drażni. Słyszałam już wiele dobrego o tej serii i mogę podpisać się pod pozytywnymi opiniami oby dwiema rękami:)
Polecam!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka