Nie tylko o łajdakach - Magdalena Kulus

Autorka: Magdalena Kulus
Tytuł: Nie tylko o łajdakach
Wydawnictwo:
Nastka to młoda dziewczyna, która już ma dosyć życia z rodzicami pod jednym dachem. Ciągle tylko słyszy narzekania, a to za bardzo nabałaganiła, znów pije kakao na noc, nic nie je, je zbyt dużo, była zbyt głośno, znów przychodzi ten sam chłopak, a to nikt do niej nie przychodzi, nie uczy się, uczy się zbyt dużo i tak na okrągło.

Dziewczyna postanawia wyjechać do domu na wieś, nie tylko po to aby odpocząć od rodziców, ale także po to, aby dokończyć w końcu swoją pracę magisterską, a także wyleczyć złamane serce.

Wkrótce poznaje skrzypka Julka, przystojnego Florka, a także angażuje się w przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej. Jest też świeżym tematem do plotek w lokalnej społeczności

Czy Nastka znajdzie miłość i odnajdzie drogę do szczęścia i zadowolenia?

"Nie tylko o łajdakach" to specyficzna książka, którą naprawdę dobrze się czyta. Brakowało mi tego zaskoczenia, które w podczas czytania niekiedy mi towarzyszy, ale nie umniejszało mi to przyjemności czytania. Główna bohaterka bardzo przypomina mi moją siostrę, która też często wyjeżdża na wieś, żeby uniknąć tłumu jaki czasami panuje w naszym domu.

W książce brakuje mi jeszcze jednej rzeczy. Konkretnego zakończenia. To, że zostało ono tak otwarte, lub może lepszym sformułowaniem będzie, że zostało niedopowiedziane, daje autorce pole do popisu, gdyby chciała pisać drugą część, a jeżeli taka by powstała, chętnie bym ją przeczytała:)

A jakie są Wasze wrażenia? Czytaliście?

5 komentarzy :

 1. Czytałam i książka przypadła mi do gustu. Nawet upiekłam ciasto babci Kseni, którego przepis autorka udostępniła w powieści :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją w planach, jestem ciekawa jak ta książka wyszła autorce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi również książkę bardzo przyjemnie się czytało:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam jej, ale może być fajnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że czytelnik nie doczeka się przy tej lekturze jakiegoś interesującego finału. Spory minus.

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka