Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem


 Tytuł: Wakacje Mikołajka. Wczasy nad morzem
Wydawnictwo: DZIŚ PREMIERA!
 Zapewne już wiecie, że "Mikołajek" jest jedną z moich ulubionych serii dla dzieci. Już nie pamiętam czy zaczęło się od filmu, który również uwielbiam, czy od książek, ale jest to dla mnie wyjątkowa seria, do której zawsze chętnie powracam.

Dziś "Wakacje Mikołajka" ale trochę inaczej.
Do tej pory wszyscy Mikołajka zapewne kojarzyli po tej serii, wydanej przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia:

Ta książka, o której dziś piszę i która dziś ma premierę to "Wakacje Mikołajka" na podstawie filmu, który oczywiście oparty jest na książce Sempego. Tak dobrze czytacie, to tak jakby film opisany w książce, ze zdjęciami klatek, zamiast zwykłych ilustracji. Swoją drogą na film wybieram się do kina, bo pierwsza część była rewelacyjna!Ci, którzy być może jeszcze nie czytali Mikołajka powinni wiedzieć, że ta część opowiada o wczasach głównego bohatera jak wskazuje tytuł, który nad morzem poznaje nie tylko nowych kolegów,  ale wspaniale spędza czas, a jego przygody wciągną każdego czytelnika!

Nie powiem, żebym nie miała sentymentu do starego wydania z charakterystycznymi ilustracjami, ale nowe jest bardzo interesujące no i fajnie było przeczytać takiego Mikołajka w trochę innym wydaniu.

A jakie są Wasze wrażenia?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka