Wichrowe Wzgórza - Emily Bronte

Autorka: Emily Bronte
Tytuł: Wichrowe Wzgórza
Wydawnictwo:
"Wichrowe Wzgórza" zna chyba każdy to klasyka poza tym to piękna powieść, która na długo zapada w pamięć każdego czytelnika.

Moja recenzja jest tak właściwie zbędna ale chciałam Wam napisać o nowym, pięknym wydaniu tej książki, które ukazało się nakładem Wydawnictwa Mg również w nowym tłumaczeniu.
 Nie ma już "Drozdowego Gniazda", które należało do Lintonów, nie ma również spolszczonych imion. W nowym tłumaczeniu wszystko pozostało oryginalne: nazwy miejscowości, posiadłości oraz imiona.

To nie jedyna zmiana. Kto czytał inne przekłady i przeczyta ten, będzie widział różnicę w języku, który według znawców, bardziej oddaje klimat tej książki. I faktycznie w nowym tłumaczeniu odbiera się tą powieść trochę inaczej. Chyba bardziej dobitnie.

O samej treści pisać nie będę bo myślę, że każdy jeżeli nie czytał to przynajmniej orientuje się, że książka opowiada o egoistycznej namiętności Catherine i Heathcliffa. 
Jeżeli macie ochotę przeczytać kolejny raz, a może i pierwszy. Polecam:)

11 komentarzy :

 1. Piękna okładka. Chciałabym mieć te książke na swojej półce i ją w końcu przeczytać. Pozdrawiam.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz, że wszystko, co zawarłaś w tym poście, jest napisane na samym początku książki? Pytam, bo nie bardzo widzę sens w tworzeniu takiej notki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To proste, nie kazdy ma to wydanie i nie każdy o nim wie. Tobie wydaje sie zbedna taka notka a dla innych to informacja o nowosci:)

   Usuń
 3. Lubię klasykę i ta książka od dawna jest w moich planach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niedawno przeczytałem "Wichrowe wzgórza". Wielka szkoda, że nie wiedziałem jeszcze o tym tłumaczeniu!

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i chociaż książka jest piękna to jal dla mnie jednocześnie trochę przerażająca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam na tę pozycję wielką ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. wydanie jest tak piękne, a nowy przekład mnie tak kusi, że pomimo iż w domu mam dwa egzemplarze - muszę porównać z nową wersją!

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam tę powieść. Czytałam ja kilka razy, obejrzałam chyba wszystkie możliwe ekranizacje. Rewelacyjna powieść i mimo wszystko z udanym zakończeniem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Moja naaaaajukochańsza książka!

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka