Maks i niezwykłości - Katarzyna Zychla

Autorka: Katarzyna Zychla
Tytuł: Maks i niezwykłości
Wydawnictwo:
To już kolejna książeczka z przygodami Maksa i nawet nie wiecie jak bardzo cieszy moje oczy. Tak jak zwykle mały czytelnik ma do dyspozycji trzy króciutkie opowiadanka.

Maks i złote kuleczki - Maks spędza dzień w domu, ponieważ jest bardzo pochmurno. Gdy wyglądając przez okno dostrzega małą złotą kuleczkę postanawia sprawdzić co takiego kryje się w zaroślach...
Jak myślicie co to będzie?

Maks i skarbonka - Maks i jego siostra otrzymali od babci skarbonkę. Zuzia wytrwale oszczędza na wymarzoną lalkę, Maks zaś co otrzyma, wydaje. Wkrótce dziewczynka cieszy się lalką, a Maks z tęsknotą patrzy na wymarzoną hulajnogę. Czy uda mu się w końcu na nią zaoszczędzić?

Maks i bańki mydlane - gdy Maks wszedł do sklepu pełnego zabawek i mógł wybrać sobie jedną wymarzoną rzecz okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Bo wczoraj marzył o samochodzie, a dziś chciałby czapkę pirata albo coś jeszcze innego. Jak myślicie co wybierze Maks?

Książki o Maksie są jednymi z moich ulubionych. Bardzo podoba mi się, że uwrażliwiają małego czytelnika na wiele rzeczy. Na to, że wokoło są ludzie, że warto patrzeć na innych nie tylko na siebie, że dojście do celu może być przyjemne, czy że należy pomagać słabszym. Podoba mi się też prostota tych książek no i przepiękne ilustracje, które zachwycają mnie za każdym razem.
Bardzo Wam tę serię polecam.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka