Koszmarny Karolek.Bestia Boiska Atakuje - Francesca Simon

Autorka: Francesca Simon
Tytuł: Koszmarny Karolek.Bestia Boiska Atakuje
Wydawnictwo:
"Koszmarny Karolek. Bestia Boiska Atakuje" to wyjątkowe wydanie tak popularnej serii przygód Karolka z okazji 20 urodzin.
Tym razem książeczka jest wydana również inaczej. W jednym tomie znalazły się dwa opowiadania:
- Koszmarny Karolek i Bestia Boiska
- oraz Wredna Wandzia atakuje

Pierwsza książka czyli "Koszmarny Karolek i Bestia Boiska" dzieje się w czterech rozdziałach, a wszystko zaczyna się od dzienniczka Damianka, który wywoła niezłe poruszenie w szkole. Oczywiście wszystko za sprawą Karolka. Drugi rozdział będzie opowiadał o zmaganiach Karolka z piłką nożną, trzeci natomiast o zakupach w supermarkecie. Czwarty zostawię Wam na deser i przeczytacie sami cóż tam takiego się działo.

Druga książeczka to "Wredna Wandzia atakuje" tutaj mamy aż 10 rozdziałów ale i tematyka inna. Wandzia i Karolek prowadzą wielką i groźną wojnę na kawału, psikusy i żarty, które z nich wygra?

Ja już kiedyś pisałam, że nie przepadam za Koszmarnym Karolkiem. Ale teraz po czasie tak sobie myślę, że ta książka generalnie ma genialne działanie odprężające i rozśmieszające. Wiecie, ja mam takie zboczenie zawodowe i ja tutaj nie widzę żadnego aspektu edukacyjnego, którego zawsze szukam w książce. Jedyną rzeczą, może być podawanie przykładu Karolka jako tego, czego nie można robić. Ale tak sobie myślę, że takie starsze dzieci 9+ mogą już książkę spokojnie czytać jako właśnie coś relaksującego i śmiesznego. Więc chyba zmienię zdanie.

Dodatkowo dużo bardziej podoba mi się to nowe wydanie niż każda książeczka wydawana osobno. Raz, że mam wrażenie, że tutaj jest więcej ilustracji, a dwa, że lepiej zdecydowanie się ją trzyma w dłoni niż tą poprzednią.
Jeżeli lubicie Karolka to pamiętajcie właśnie o nowym wydaniu.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka