Seria Fancy Nancy - Jane O'Connor

Autorka: Jane O'Connor
Tytuły: Fancy Nancy Modny butik
Fancy Nancy Najpiękniejsza lalka na świecie
Fancy Nancy Witaj motylku
Fancy Nancy i wytworny szczeniaczek
Fancy Nancy Balet syrenek
Wydawnictwo:Serię Fancy Nancy już pewne znacie bo pierwszą część, którą miałam przyjemność recenzować, przedstawiałam Wam jakiś czas temu.
Moja miłość do tej serii nic a nic nie zmalała i dziś przedstawiam Wam pozostałe części, które ukazały się dotychczas.

"Fancy Nancy i modny butik" - Fancy Nancy wraz z rodzicami przygotowują się do urodzin Jojo. Ma być iście pirackie przyjęcie. Dziewczynka postanawia kupić siostrze prezent i tym samym wydaje wszystkie swoje oszczędności. Gdy wchodzi do butiku z pięknymi rzeczami i widzi koronkowy wachlarz na przecenie, postanawia sprzedać swoje stare rzeczy, aby zarobić na wachlarz. Tak powstaje butik Nancy.

"Balet syrenek" -  Nancy i jej przyjaciółka Bree marzą o tym aby w sztuce baletowej zatańczyć główne role i być syrenkami. Niestety Bree zostaje ostrygą, natomiast Nancy drzewem.
Dziewczynka martwi się, że odgrywanie roli drzewa wcale nie jest wdzięczną rolą. Czy uda jej się wyzbyć uprzedzeń?

"Fancy Nancy i wytworny szczeniaczek" - mama i tata chcą kupić dzieciom psa. Nancy jak to Nancy chciałaby bardzo wyjątkowego psa. Niestety rodzice nie są przekonani czy aby taki pies nadaje się dla ich rodziny. Gdy sąsiadka zgadza się aby Nancy zajęła się jej wytwornym psem, Nancy nie posiada się z radości. Ale czy naprawdę jest to pies dla Nancy?

"Fancy Nancy.Witaj motylku" - Bree, najlepsza przyjaciółka Nancy ma za kilka dni urodziny. Z tej okazji szykuje urodzinową imprezę z motylim motywem przewodnim. Nancy już wie, że przebierze się za swojego ulubionego motyla.
Wkrótce okazuje się, że w tym samym dniu, dziadkowie organizują 50 rocznicę swojego ślubu. Nancy jest załamana, bo to wyklucza jej udział w najbardziej wyczekiwanych urodzinach..

"Fancy Nancy. Najpiękniejsza lalka na świecie" -Młodsza siostra Nancy - Jojo jest najbardziej niesforną siostrą na świecie. Gdy jednak rysuje na brzuchu tatuaż lalce Nancy, dziewczynka jest załamana. Postanawia już nigdy więcej nie odezwać się do siostry. Mama stara się załagodzić konflikt i zabiera Nancy na bal lalek. Tam wydarzy się coś co sprawi, że Nancy postanowi jednak wybaczyć siostrze, jesteście ciekawi co?

Seria książeczek o Nancy jest naprawdę niesamowita. Zacznę od historii, które są krótkie ale za to bardzo ciekawe i co najważniejsze, przynajmniej dla mnie, mają wydźwięk edukacyjny. Każda książeczka zawiera niebywale wyjątkowe słowa, które poszerzają słownictwo małego czytelnika łącząc przyjemne z pożycztecznym.

Niezmiennie podoba mi się wydanie książek. Niestety na zdjęciach tego nie widać ale książeczki są brokatowane i tak pięknie się mienią, że nie wierzę żeby była jakakolwiek dziewczynka, która nie chciałabym mieć takich książek. Dodatkowo ilustracje. Są bajeczne! Absolutnie przepiękne, z mnóstwem kolorów i szczegółów, no chyba jeszcze nie widziałam żadnej książki z tak pięknymi i dziewczęcymi ilustracjami.

Ostatnia rzez to cena. Możecie kupić każdą część za niewiele ponad 12zł. Taka cena, za taką książkę jest naprawdę śmieszna. Jeżeli zastanawiacie się nad prezentem dla dziecka albo szukacie pięknie wydanej książki w atrakcyjnej cenie to pamiętajcie o Nancy.

Znalazłam jeszcze angielską stronę Nancy (klik) na której możecie znaleźć aplikacje na tablet i różne inne fajne rzeczy:)
Zajrzyjcie koniecznie!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka