Cappuccino

Tytuł: Cappuccino
Wydawnictwo:
Co zawiera pudełko?

Gdy pierwszy raz wzięłam do ręki to pudełko
byłam zachwycona i co najważniejsze, za każdym razem gdy je trzymam, dokładnie to samo odczuwam.
Pudełko wykonane jest z grubej, brązowej tektury z ładnym zygzakowym wzorem. Otwiera się nie tak zwyczajnie jak zwykle otwierają się gry, ale tak jakbyście otwierali szkatułkę. Zamykanie jest na magnes więc jest naprawdę wygodne i mało kiedy spotykane w grach tego typu.

W środku czekają na gracza 64 kubki wykonane z grubego plastiku, w czterech kolorach. Kształtem przypominają wafelki do lodów, a na górze każdego kubka jest ładny wzór, który przypomina taki robiony na kawie przez baristę. Pudełko zawiera również instrukcję do gry.
Gra przeznaczona jest dla graczy od 8 lat, a średni czas rozgrywki to około 15 minut. Jednocześnie może w nią grać od 2 do 4 osób.
My graliśmy w 2 i bardzo fajnie się grało.Na czym polega gra?

Każdy z graczy wybiera sobie kolor kubka lub wzór. Kubeczki ustawiane są jeden obok drugiego, aby się stykały krawędziami. Każdy z graczy przemieszcza swój kubeczek na sąsiadujący, tworząc coraz większe stosy. Utworzony stos, może być przemieszczony tylko na stos tej samej wielkości lub na niższy.
Gdy wszystkie kubeczki zostaną już zabrane każdy z graczy łączy swoje kubki ze sobą, porównując, który jest wyższy.
Wygrywa ten gracz, który ma najwyższy stos.Moje wrażenia?

Gra jest naprawdę rewelacyjna. Trochę przypomina szachy w połączeniu z warcabami, ale jest to ich łatwiejsza wersja. Pamiętacie też taką grę komputerową, w której mała rybka zjadała najpierw mniejsze rybki od siebie, potem rosła i mogła już zjadać większe? To jest coś w tym stylu tylko zamiast rybki mamy kubeczki.

Cappuccino to przepięknie wykonana gra logiczna, która ma naprawdę proste zasady i co najważniejsze jest grywalna. Ona się nie znudzi po miesiącu czy po dwóch, bo każda rozgrywka będzie inna, a im więcej ludzi tym lepsza zabawa no i inne kombinacje.

Ta gra to też wspaniały pomysł na prezent. Jest tak ładnie wykonana, że z pewnością ucieszy każdego gracza. Kosztuje około 100zł ale myślę, że to dobrze zainwestowane pieniądze.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka