Podręcznik pierwszej pomocy

Tytuł: Podręcznik pierwszej pomocy
Wydawnictwo: Bardzo długo szukałam takiej książki. Takiej, która byłaby w fajnej cenie, dobrze opracowana i z absolutnie wszystkimi możliwymi schorzeniami czy innymi dolegliwościami, które wymagałyby udzielenia pierwszej pomocy.

"Podręcznik pierwszej pomocy" który dziś mam Wam przyjemność przedstawić to pozycja wydana przed Wydawnictwo Burda. Książka została podzielona na dwanaście głównych rodziałów:
- jak zostać ratownikiem przedmedycznym
- postępowanie w razie wypadku
- ocena poszkodowanego
- nieprzytomny poszkodowany
- trudności oddechowe
- rany i krwawienie
- urazy kości, stawów i mieśni
- skutki wysokich i niskich temperatur
- ciała obce, zatrucia, ugryzienia i oparzenia
- dolegliwości medyczne
- techniki i sprzęt
oraz pierwsza pomoc w sytuacjach kryzysowych

Ogólnie, najfajniejsze w tej książce jest to, że jest w niej absolutnie wszystko. Stwierdził to i mój mąż i moja mama. Obydwoje świetnie są obeznani w sprawach udzielania pierwszej pomocy, więc z pewnością można im zaufać. Druga fajna sprawa to opracowanie tego ogromu informacji.
Wszystko napisane jest czytelnie i mam tutaj na myśli, że nie muszę przekartkować trzydziestu stron, żeby dowiedzieć się co mam zrobić w sytuacji kryzysowej, tylko wszystkie informacje mam podane prawie, że na tacy, dodatkowo zilustrowane i z instrukcjami krok po kroku.
Nawet nie wiecie jakie to pomocne. Gdyby cokolwiek się działo, sprawdzam spis treści i czytam co mam zrobić.

Oczywiście to tylko pierwsza pomoc i zawsze jej udzielenie kończy się z momentem, w którym przyjedzie lekarz, ale jakże istotne jest jej udzielenie, a nie oszukujmy się, nie każdy potrafi to zrobić. Ta książka przynajmniej w minimalnym stopniu może sprawić, że komuś uratujemy życie.
Wspominałam też o cenie. Można ją kupić za niewiele ponad 30zł, prawda, że super?

Jeżeli szukaliście czegoś takiego do swoje biblioteczki to polecam Wam właśnie to wydanie.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka