Nas troje czyli rodzinne nastroje - Maria Rotkiel

Autorka: Maria Rotkiel
Tytuł: Nas troje czyli rodzinne nastroje
Wydawnictwo:
Recenzowałam już dla Was poprzedni poradnik autorki, który był rewelacyjnie napisany i z tym jest dokładnie tak samo, tylko tematyka nieco inna, a właściwie podobna tylko rozszerzona:)

"Nas troje czyli rodzinne nastroje" to książka, która pokaże nam jak dbać o relacje i dobre stosunki w rodzinie. Maria Rotkiel ma niebywałą jak na autorki poradnikowe lekkość pióra. Czytając jej książki, nie czuje się tego, że czyta się poradnik. Ma się wrażenie jakby usiadło się z koleżanką na kawie i wymieniało się doświadczeniami. Jest to rewelacyjne doznanie i naprawdę trudno jest mi się teraz przerzucić na poradniki pisane wiecie, taki naukowym językiem.

W środku znajdziemy cztery główne rozdziały:
- Przepis na udane życie rodzinne
- Nas dwoje i nasza rodzina czyli jak dbać o związek z partnerem
- Nas troje - czyli my i nasze dziecko
- Rodzinne rewolucje

Każdy z rozdziałów zawiera całe mnóstwo bardzo przydatnych wskazówek i porad, a także pomocne ćwiczenia, które możemy wykonać z partnerem lub samodzielnie.
Najlepsze w tej książce są chyba właśnie te ćwiczenia, bo wręcz wymuszają tę chwilę, w której musimy usiąść i się zastanowić, co robię źle, co mogę poprawić, co jest dla mnie najważniejsze, czego oczekuję i tak dalej.

Jeżeli lubicie poradniki lub potrzebujecie jakiejś motywacji do zmian w Waszej rodzinie, albo może nie macie pomysłu jak coś zmienić, to ta książka jest idealna dla Was.
Ja z niecierpliwością czekam na kolejne książki autorki,a dwie dotąd wydane, które Wam pokazywałam z przyjemnością polecam!

3 komentarze :

  1. Poradniki czytam często i mam ich dość sporo w swojej biblioteczce. Niestety nie mam jeszcze żadnej twórczości Maria Rotkiel więc chętnie podpowiem mężowi ten egzemplarz jako pomysł na prezent, który chętnie znalazłabym pod choinką :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jestem do końca pewna, czy istnieje coś takiego, jak "uniwersalny przepis na udane życie rodzinne". Wszystko zależy od ludzi i od tego, co kto chce osiągnąć w swoim domu. Podchodzę do takich poradników z dystansem.

    OdpowiedzUsuń
  3. Całkiem ciekawie się zapowiada , nie przepadam za poradnikami ale ten ląduje na liście do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka