Polska wzdłuż i wszerz. Góry i pogórza południowej Polski - Dariusz Jędrzejewski

Autor: Dariusz Jędrzejewski
Tytuł: Polska wzdłuż i wszerz. Góry i pogórza południowej Polski
Wydawnictwo:
To już nie pierwsza książka tego autora, którą mam przyjemność czytać i Wam przedstawić. Polska wzdłuż i wszerz to seria, która już liczy sobie dwa tomy, a ten jest trzeci.
Tym razem autor skupił się na górach i pogórzach południowej Polski, co jest mi na rękę, bo choć w górach nie jestem często, to bardzo je lubię. I nie chodzi tutaj o to, że uwielbiam się wspinać na nie wiadomo jak wysokie szczyty. Wolę trasy widokowe, lubię zwiedzać, oglądać ciekawe miejsca i dowiadywać się nowych rzeczy o danym miejscu.
I z tym przewodnikiem, każdy turysta podobny do mnie, ma ułatwione zadanie.

W książce znajdziemy rozdziały poświęcone Karkonoszom, Kotlinie Jeleniogórskiej, a także przedstawione zostały Góry Sowie, Stołowe czy Kamienne.
Super sprawą jest rozdział o Kominach, szybkach i innych śląskich atrakcjach. Generalnie autor poświęca choć kilka stron na przedstawienie całego obszaru południowej Polski, co z pewnością można zaliczyć na plus.

Oczywiście tak jak i w poprzednich częściach autor opisuje najpierw dane miejsce, na każdej stronie jak zwykle są zdjęcia oraz rameczka z informacjami przydatnymi w podróży. Zawsze z przyjemnością czytam też rubrykę "warto wiedzieć" jest tam naprawdę sporo fajnych i ciekawych informacji.

Książka ma doskonały rozmiar jeżeli chodzi o transportowanie jej. Jeżeli szukacie albumu takiego pokazowego, to ta książka raczej nim nie jest. Zdecydowanie jest stworzona do podróży i do korzystania z niej w biegu lub też odpoczywając gdzieś na szlaku:)

Jeżeli interesuje Was dobrze opracowany przewodnik na temat miejsc, które warto zobaczyć w południowej Polsce, myślę, że lepszego nie znajdziecie.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka