Nowa odsłona Lalki i Pana Tadeusza

Autorzy: Bolesław Prus
Adam Mickiewicz
Tytuł: Lalka
Pan Tadeusz
Wydawnictwo:Już Wam kiedyś pokazywałam te pięknie wydane lektury, gdy Wydawnictwo MG wydało "Proces". To jedna z moich ulubionych lektur i dziś pokazuję Wam kolejną ulubioną "Lalkę" i mniej ulubionego ale, do którego powracam z sentymentu "Pana Tadeusza".

"Lalkę" odkąd pierwszy raz przeczytałam, przepadłam i o ile "Proces"i "Pan Tadeusz", przypominają typowe lektury, to "Lalkę" czyta się jak dobrą powieść. I nie rozumiem, jak można tej lektury nie lubić.
Z tych dwóch, dużo ładniej wydany jest "Pan Tadeusz" nad czym bardzo ubolewam.

Treści nie będę Wam opisywała, bo zapewne każdy przynajmniej raz w życiu te książki czytał, a nawet jeżeli nie czytał, to zapewne streszczenie jest znane doskonale.
"Lalka" to ogromne tomiszcze i ku mojej rozpaczy została wydana bez ilustracji. Podejrzewam, że wynikło to z gabarytów tej książki.
"Pan Tadeusz" natomiast został wydany już z bardzo klimatycznymi ilustracjami, których autorem jest Michał Elwiro Andriolli.

Obie książki na pewno warto mieć w swojej biblioteczce, bo to jedne z piękniejszych książek w literaturze polskiej, no i to prawdziwa klasyka. Dodatkowo w takim wydaniu, to aż przyjemnie je u siebie gościć:)
Polecam!

3 komentarze :

  1. Ładnie mieć takie wydanie na swoich półkach, choć za samymi książkami szczególnie nie przepadam - szczególnie za "Panem Tadeuszem" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chciałabym mieć te wydania :) Może wtedy ,,Pana Tadeusza" przeczytałabym z przyjemnością, a nie z przymusem jak w liceum.

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie podobają mi się te okładki, ale książki jak najbardziej warte przeczytania, jestem fanatyczką i przeczytałam "Pana Tadeusza" pięć razy. "Lalkę" tylko dwa, za pierwszym razem chwilami mnie nudziła, za drugim byłam zachwycona :)

    OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka