3096 dni - Natascha Kampusch

Autorka: Natascha Kampusch
Tytuł: 3096 dni
Wydawnictwo:Długo mi zajęło wzięcie się za czytanie tej zatrważającej historii, o której było już głośno kilka lat temu.
"3096 dni" to historia oparta na faktach, więc czytanie jej było naprawdę trudne. Pamiętam, że Natascha Kampusch była gościem programu "Rozmowy w toku" i teraz po lekturze będę mogła w końcu go obejrzeć. Wiem, że powstał także film na podstawie książki i jego też mam w planach.

Natascha była nieszczęśliwą dziewczynką, która pragnęła mieć tylko jedno. Szczęśliwą rodzinę. Gdy rodzice zaczęli coraz częściej się kłócić, a ich wzajemne pretensje odbijały się na niej, zamykała się w sobie i była coraz bardziej nieszczęśliwa. Zajadała smutki, moczyła się w nocy i była naprawdę samotna.
Gdy pewnego dnia, w drodze do szkoły została porwana, w jej życiu zmieniło się wszystko. Wyrwana z rodzinnego domu i z rutyny, którą znała, długo nie mogła pogodzić się z tym dlaczego ona? Nie była ani ładła, ani szczupła, ani niczym się nie wyróżniała.
Mijały miesiące, wypełnione bólem, tęsknotą i strachem, a porywacz ani myślał jej wypuścić.

Autorka dzień po dniu opisuje czytelnikowi swoje uczucia oraz miejsce, w którym uwięziona była przez 3096 dni. Relacjonuje rozmowy z porywaczem, jego motywy oraz to jak się na niej wyżywał, bił i poniżał.

Fakt, że znałam koniec tej historii z mediów, nie zepsuł mi czytania. Myślę, że nawet spotęgował efekt, ponieważ wiedziałam, że dziewczynie uda się uwolnić.
Jednak książki, która maja dobry finał zdecydowanie lepiej się czyta. Natascha to dzielna młoda dziewczyna, która mimo młodego wieku wiele wycierpiała. Pokazała ludziom na całym świecie decydując się opisać swoją historię, jak silną jest osobą. Z tej książki wyłania się także obraz psychopaty, który pragnie mieć władze nad drugim człowiekiem.

Jeżeli jeszcze nie czytaliście to polecam. Książka jest naprawdę bardzo emocjonalna i bolesna.

11 komentarzy :

 1. Trochę mnie przerażają takie emocjonalne książki oparte na faktach;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jakiś czas temu i pamiętam doskonale, ta książka aż boli...

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia dobrze mi znana, więc tym chętniej przyjrzę się książce, poznam więcej faktów tego przerażającego wydarzenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Film mam już za sobą i planuję przeczytanie książki. Ta historia jest po prostu przerażająca i przyznam, że ciężko zabrać mi się za ten tytuł...

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądałam film, ale na tyle zaciekawiła mnie ta historia, że postanowiłam bliżej zagłębić się w losy Nataschy Kampusch, więc na pewno zapoznam się z książką :)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Lubię" pozycje na faktach, a za książką rozglądam się już od jakiegoś czasu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście kilka lat temu było naprawdę głośno o tej książce - miałam ją wtedy planach, ale jakoś... o niej zapomniałam. Tak więc bardzo dziękuję za przypomnienie o niej! Z pewnością przeczytam. :) Odcinek "Rozmów w toku" z tą panią oglądałam i zapamiętałam go naprawdę bardzo dobrze...

  OdpowiedzUsuń
 8. Słyszałam o tej wstrząsającej historii, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się książkę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka tygodni temu obejrzałam film i do dzisiaj w pamięci mam niektóre wstrząsające i szokujące fragmenty. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ta historia wydarzyła się na prawdę...
  Na książkę miałam wielką ochotę, ale po zobaczeniu filmu spasowałam. Nie chcę drugi raz wstrząsały mną takie emocje...

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka