Torty i ciasta na każdą okazję. 60 najlepszych przepisów

Tytuł: Torty i ciasta na każdą okazję. 60 najlepszych przepisów
Wydawnictwo:
Bardzo lubię książki z tej serii, już kilka ich recenzowałam i dziś do kompletu chciałam pokazać Wam "Torty i ciasta na każdą okazję". Co prawda daleko tej książce to uwielbianych przeze mnie "Moich wypieków na każdą okazję" Doroty Świątkowskiej ale dla tych, którzy lubią tradycyjne pieczone ciasta, ta będzie idealna.
W środku znajdziemy 60 najlepszych przepisów zebranych w jedną książkę. Przepisy pochodzą z miesięcznika "Przyślij przepis", a wydawnictwo zebrało w całość te najlepsze i tak powstała książka.

Po przeglądnięciu pierwsze co rzuca się w oczy to różnorodność ciast. Widać, że autorem nie jest jedna osoba. To także zaleta tej książki, bo każdy znajdzie coś dla siebie. Ja w szczególności chcę spróbować:
- rolady bezowej z mandarynką
- sernika bardzo czekoladowego
-sernika pomarańczowego
oraz sernika z masą karmelową

Oczywiście nie wszystkie przepisy mi przypasowały, bo chyba nie ma takiej książki, w której absolutnie każdy przepis będzie w naszej kuchni hitem, ale jest całkiem sporo takich, których na pewno wypróbuję.

Wydanie książki jest bardzo ładne, jak zresztą wszystkich z tej serii. Na jednej stronie mamy apetyczne zdjęcie, na drugiej opis krok po kroku i składniki potrzebne do wykonania ciasta.

Przepisy nie są trudne więc myślę, że nawet ten największy laik zrobi ciasto. Ja też nie należę do tych super wypiekaczy ciast, a jednak udało mi się zrobić ciasto bez spalenia go czy zakalca.

Taka książka to też fajny pomysł na prezent!
Polecam.Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka