Niewidoczne dla oczu. Przejmujące świadectwo o miłości ukrytej - Sophie Lutz

Autorka: Sophie Lutz
Tytuł: Niewidoczne dla oczu. Przejmujące świadectwo o miłości ukrytej
Wydawnictwo: Wychowanie dziecka to naprawdę trudne zadanie i na pewno przyzna mi rację każdy. Jeszcze trudniejsze staje się wszystko gdy dziecko rodzi się bardzo chore lub niepełnosprawne.


Sophie Lutz to mama czwórki dzieci, jej córka Philippine jest głęboko upośledzona. Ta książka to taka spowiedź, w której kobieta opowiada jak wygląda jej codzienność z chorym dzieckiem. Ile satysfakcji czerpie z najmniejszych sukcesów, ile zadowolenia sprawia jej uśmiech dzieci i choć czasami w samotności płacze z bezsilności, a zmęczenie bierze górę nad rozsądkiem, za nic w świecie by się nie poddała.

Pewnie przeszło Wam przez myśl, po co powstała ta książka, skoro wiele rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi zmaga się z podobnymi problemami. Sophie tą książka chciała dać wsparcie innym rodzicom, którzy tak jak i ona walczą o każdy dzień i o każdy uśmiech dziecka.

"Niewidoczne dla oczu" to książka bardzo przejmująca, ale i dająca nadzieję na to, że może być dobrze. Pięknie ukazana miłość rodzeństwa do niepełnosprawnej dziewczynki naprawdę jest wzruszająca. Oczywiście w książce nie zabrakło także tych smutnych momentów. Momentów, w których czytelnik czasami miał łzy w oczach.
Sophie Lutz także podkreśla ile dała jej wiara w Boga i ile mu zawdzięcza. Philippine zmieniła cały świat rodziny Sophie i zmieniła także ją. Dzięki córce, kobieta zupełnie inaczej zaczęła postrzegać ludzi oraz świat. Postanowiła, że da z siebie wszystko, zobaczyła także jak życie jest kruche i jak bardzo trzeba doceniać to co się ma.

Ta książka na pewno sprawi, że wiele  z osób, które na co dzień walczą o zdrowie swoich dzieci i potrzebują wsparcia inaczej spojrzą na swoje życie ale także znajdą w niej pokrzepienie i być może pomoc w tych trudnych chwilach.
Polecam.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka