Szarlotki - Janneke Philippi

Autorka: Janneke Philippi
Tytuł: Szarlotki
Wydawnictwo:Pewnie nie jestem jedyna ale jabłka uwielbiam pod każdą postacią, a już szarlotki szczególnie lubię. Do tej pory znałam tylko tę klasyczną szarlotkę wiecie, z gałką lodów śmietankowych albo waniliowych i bitą śmietaną.
Dzięki tej książce poznałam mnóstwo trików i przepisów, które teraz jeden po drugim będę próbować.

Najpierw wspomnę Wam o wydaniu bo nie ma nic gorszego od kiepsko wydanej książki z przepisami. Wiadomo, że najpierw jedzą oczy. W tym wypadku nie ma opcji żebyście przeglądnęli książkę i odłożyli ją na półkę. Oczy same jedzą te pyszności z przepięknych fotografii.

Książka to istny majstersztyk zarówno w kwestii wydania jak i przepisów.
Piękne fotografie, mnóstwo cennych wskazówek i pyszne przepisy to trzy główne zalety tej książki. W środku jest również miejsce na własne notatki oraz na samym początku są wskazówki dotyczące wyboru masła, formy do pieczenia jabłek czy piekarnika.

W środku znajdziemy 70 różnych przepisów, w których wspólnym mianownikiem są jabłka. Od pysznych tart po jabłka zapiekane w cieście czy specjały z jabłkiem z różnych zakątków świata.
Każdy przepis opisany jest krok po kroku wraz z dokładnymi wskazówkami dotyczącymi pieczenia, składników czy ilości osób, które załapią się na ciasto.
Ja w swoim egzemplarzu mam już zaznaczonych kilkanaście przepisów na sam początek, których koniecznie muszę spróbować.

"Szarlotki" to doskonała książka dla każdego miłośnika jabłka w każdej postaci oraz dla tych, którzy lubią piękne fotografie oraz dobrze opracowane i inspirujące przepisy.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka