Rysio Raper i straszna kiełbasa - Sinikka Nopola, Tiina Nopola

Autorki: Sinikka Nopola,
Tiina Nopola
Tytuł: Rysio Raper i straszna kiełbasa
Wydawnictwo:Rysio mieszka z ciotką, która nie wiem czy do końca nadaje się na jego opiekunkę, ale skoro mama chłopca pojechała w podróż życia do Afryki, nie pozostaje mu nic innego jak tylko się 
cieszyć z tego, że ma dach nad głową. Ciotka Regina oprócz tego, że na pewno nie można odmówić tego, że jest zwariowana, do tej pory zajmowała się sprzedażą telefoniczną. Teraz chce spróbować sprzedawać kiełbasę, której swoją drogą nie cierpi. Ba, nawet twierdzi, że ją prześladuje.

Mimo to Rysio i ciotka wybierają się na Węgry, aby znaleźć jak najlepszej jakości produkt. Niestety wyprawa okazała się całą serią wpadek, które utrudniają poszukiwania.

Uwielbiam książki wydawane przez Wydawnictwo Wilga, niestety w tym przypadku moje odczucia względem tej książki są średnie. W założeniu książka miała bawić i mimo tego, że oczywiście historia momentami jest zabawna, to nie bawi tak jak powinna. Zawsze w książkach szukam przynajmniej małego fragmentu edukacyjnego albo może chociaż jakiegoś morału. Tutaj oprócz propagowania wręcz zachowań czy sytuacji, których chcielibyśmy aby nasze dzieci unikały są jeszcze fragmenty, które absolutnie nie powinny się w książce znaleźć. Zamiast pisania o tym jak to warto sprzedać rzeczy z kradzieży powinno być chociażby kilka zdań o tym, że to złe i absolutnie nie można kraść nawet przypadkowo! W końcu tę książkę czytamy dzieciom!

Dziwie się, że w książce dla dzieci pojawiają się tak nieprzemyślane sytuacje. W końcu nie o to chodzi. I być może ktoś się oburzy, że to przecież tylko książka, ale dziecko nawet te starsze, nie wie jeszcze do końca co jest dobre, a co złe i ja jednak w tym przypadku wolałabym kupić chociażby książki Holly Webb, która pięknie opowiada o zwierzętach niż czytać o kiełbasie i o tym jak to się super ucieka przed Policją.
Czytał z Was ktoś tę książkę?
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka