60 najlepszych przepisów: Wyśmienite dania z makaronu i ryżu oraz Pizze, tosty i zapiekanki

Tytuły: 60 najlepszych przepisów. Wyśmienite dania z makaronu i ryżu
60 najlepszych przepisów. Pizze, tosty i zapiekanki

Wydawnictwo:Książki z tej serii już Wam pokazywałam, a było ich trochę. Tym razem mam dwie, chyba z moim ulubionym jedzeniem.
"60 najlepszych przepisów" to zbiór najlepszycg przepisów, ukazujących się w gazecie "Przyślij przepis". Oznacza to, że są tu wybrane tylko te przepisy NAJ, na które powinniśmy zwrócić największą uwagę.

"Pizze, tosty, zapiekanki" to książka, która jest kompendium śniadaniowym. Nawet ja, znalazłam tam mnóstwo pysznych pomysłów na śniadanie, co oznacza, że zrobi to praktycznie każdy inny, bo co jak co, ale ja wybredna jestem bardzo.
Zanim zaczęłam przeglądać książkę myślałam, że nie będzie w środku nic specjalnego. Okazuje się, że przepisy są i to całkiem smaczne. Na pierwszy rzut idzie bruschetta z pesto, wierzcie mi lub nie PYCHOTKA!
Dalej jest już tylko lepiej. Tosty z sosem truskawkowym, grzanki czosnkowo ziołowe czy tradycyjne zapiekanki. Oczywiście nie zabrakło przepisów, których raczej nie spróbuje jak na przykład: pizza warzywno owocowa, zapiekanka z brukselką czy nieszczęsne śledzie na grzankach, ale wiem, że znajdą się osoby, które takie jedzenie lubią.


 "Wyśmienite dania z makaronu i ryżu" to moje ulubione dania bo robi się je szybko. Mimo to czasami brakuje mi pomysłu co z czym połączyć, żeby było dobre. Tutaj tych pomysłów jest aż sześćdziesiąt!
Nie wszystkie przepisy były zaskoczeniem i jak zwykle znalazły się takie, których nie spróbuję, ale są też takie, które wydają się interesujące na przykład: penne z pieczarkami, szparagami i pesto, ryż po arabsku czy zapiekanka na sposób chiński.

Obie książki jak zwykle są bardzo ładnie wydane. Są zdjęcia potraw, lista składników oraz opis krok po kroku. Przepisy są w porządku, aczkolwiek jakiegoś zaskoczenia nie przeżyłam.
Mimo to, cenie sobie tę serię książek za to, że są tam zwykłe, fajne, czasami szybkie przepisy, które można wykorzystać w razie potrzeby na obiad czy jakikolwiek inny posiłek.

Jeżeli jeszcze tej serii książeczek nie znacie, polecam kupić.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka