Nastepczyni - Kiera Cass

Autorka: Kiera Cass
Tytuł:  Nastepczyni
Wydawnictwo:Trochę długo przyszło nam czekać na kolejną część "Rywalek", bo nie liczę nieudanej książki "Książę i Gwardzista, która w moim odczuciu była po prostu "zapchajdziurą".
Tym razem autorka nie rzuciła byle czego, ale porządne tomiszcze "Następczyni".
Główną bohaterką jest Eadlyn, córką Ami i Maxona, przyszła królowa. Ponieważ po zniesieniu systemu klasowego w Państwie nadal jest niespokojnie, Król musi robić wszystko aby podnieść morale poddanych. Ponieważ Eadlyn jest nieugięta i trudno jej cokolwiek narzucić, zarówno Ami jak i Król staraj się ją przekonać, że dobrze byłoby zorganizować Eliminacje, w którym właśnie ich córka, miała okazję poznać kogoś, godnego siebie.
Eadlyn nie jest zachwycona, ponieważ jest jej dobrze, tak jak jest. Mimo to godzi się na poświęcenie trzech miesięcy życia i na przeprowadzenie Eliminacji. Nie ma jednak zamiaru się zakochać, a szybko pozbyć się z zamku kandydatów.
Czy jej się uda?

"Następczyni" jest praktycznie tak dobra jak "Rywalki" i naprawdę wspaniale jest poznać jak to wszystko wygląda z punktu właśnie tej, o którą walczą. Póki co "Rywalki" u mnie nadal są na pierwszym miejscu, ale "Następczyni" jest naprawdę świetnym posunięciem w serii i myślę, że autorka poszła w dobrą stronę.
Czy polubiłam Eadlyn? Trudno mi powiedzieć. Trzyma na dystans nie tylko kandydatów starających się o jej rękę, ale także czytelnika. Dla mnie jest zbyt wyniosła i zadufana w sobie, ale myślę, że to kwestia niedopuszczenia do siebie. W gruncie rzeczy przyszła królowa ma dobre serce i myślę, że w kolejnych tomach da się nam poznać jako wspaniała i pełna oddania dziewczyna, która kiedyś będzie rządziła całym Państwem.
Polecam!

4 komentarze :

 1. Bardzo mi się podobała ta część, miała w sobie urok tak jak pierwsza! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwsze 3 część Rywalek, Następczyni jest jeszcze przede mną. Kiedyś na pewno sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje znajome zachwalają tę serię, jednak ja po nią jeszcze nie sięgnąłem - wydaje mi się zbyt "kobieca". Nie wiem czy te wszystkie pozytywne recenzje i opinie zdołają mnie przekonać - bardzo możliwe, chociaż trudne do wykonania zadanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko że nie będzie następnych tomów, a jedynie ostatni piąty, w którym wszystko musi się okazać, bo już autorka przyznała że oprócz nowelek i tego piątego tomu nie będzie więcej żadnych książek ze świata Selekcji ;(

  OdpowiedzUsuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka