Co sie stało z moją siostrą? - Elizabeth Flock

Autorka: Elizabeth Flock
Tytuł: Co sie stało z moją siostrą? 
Wydawnictwo: "Co się stało z moją siostrą" to kontynuacja książki "Emma i ja". Niestety zbyt późno się o tym dowiedziałam (mimo, że pisze to na okładce) i przez pół książki właściwie nie potrafiłam się wdrożyć w akcję.

Carrie to całkowicie oddana swojej mamie 9-cio letnia dziewczynka. Choć mama źle ją traktuje, wyzywa i bije, mała, zrobiłaby wszystko, aby ochronić swoją mamę.
Gdy kolejny raz się przeprowadzają, a mama wpada w alkoholowy cug, Carrie robi wszystko aby jakoś przeżyć i nie umrzeć z głodu.

Pewnego dnia spotyka na swojej drodze Cricket i jej mamę. Dziewczynki są niesamowicie podobne, a do tego od razu się zaprzyjaźniają.
Mama Cricket widzi, że coś niedobrego dzieje się z Carrie, ale dziewczynka ciągle zaprzecza. Czy kobiecie uda się pomóc małej? Jakie sekrety jeszcze skrywa dziewczynka?

"Co się stało z moją siostrą" to książka, w którą naprawdę trudno się wgryźć. Choć już czytałam inne książki autorki, to jakoś w tej książce styl mi zupełnie nie podpasował. Nie wiem dlaczego tak jest, ale uważam, że to jedna z gorszych książek. Być może gdybym czytała poprzednią część byłoby inaczej, ale niestety nie doczytałam, że to kolejna cześć.

Mimo to cała historia na pewno jest ciekawa, ale jak dla mnie nie wniosła ona nic nowego. Czytałam już kilka podobnych historii o matce alkoholiczce i tajemnicach w rodzinie. Mimo to, jeżeli ktoś czytał poprzednią część na pewno warto sięgnąć i po tę, aby dowiedzieć się co się stało z Emmą i czy naprawdę istniała.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka