Hollywood. Gra planszowa

Tytuł: Hollywood. Gra planszowa
Wydawnictwo: 
Co zawiera pudełko?

Gra wydana przez Wydawnictwo Egmont jak zwykle jest dopracowana w każdym szczególe. 
W środku każdy gracz znajdzie:
- ładną średniej wielkości planszę.
- 3 nagrody Film Roku z podstawkami,
- 6 żetonów 100 milionów
- 42 żetony licytacji ( po 7 w każdy kolorze)
- 16 bezwartościowych scenariuszy,
- 6 plansz graczy, po 1 w każdym kolorze,
- 126 kart podstawowych,
- 36 kart gwiazdorskich,
- 30 kart licytacji,
- 6 znaczników graczy

W grę może grać od 2-6 graczy, w wieku od 10-110 lat, a czas jednej rozgrywki to około 45 minut.Na czym polega gra? 

Celem gry jest wyprodukowanie jak najbardziej kasowego filmu.
 
Grę rozpoczynamy od rozłożenia wszystkich elementów na planszy. Gra trwa trzy lata, a każdy rok ma siedem faz. Pierwsza faza to wylosowanie karty gwiazdorskiej, z którą trzeba się dokładnie zapoznać. Następną fazą jest rozdanie 7 kart podstawowych, z których wybieramy jedną i podajemy swój plik sąsiadowi po lewej stronie, a gracz po prawej daje nam swoje 6 kart. Taka wymiana kart trwa do momentu, w którym na naszym stosiku z kartami jest 7 podstawowych + jedna gwiazdorska.
Trzecią fazą jest licytacja jednej karty gwiazdorskiej, w czwartym etapie produkujemy film, w piątym obliczamy zysk, w szóstym przyznajemy nagrodę Film Roku, a w ostatniej fazie jest czyszczenie.
Gdy te wszystkie fazy przejdziemy trzy razy, kończy się gra.
Wtedy obliczamy ilość statuetek na kartach i mnożymy przez ilość realnych zdobytych statuetek i ten gracz, który jest najdalej na planszy, wygrywa grę.

Moje wrażenia 

Gra choć na początku jest bardzo skomplikowana ze względu na dużo elementów, które trzeba poznać o dziwo szybko wciąga. Mi ona się dużo bardziej podobała niż mojemu mężowi ale podejrzewam, ze wynika to z tego, że ja takie gry lubię, a on woli bardziej dynamiczne.
Myślę, że dużo lepiej będzie się w nią grało w kilka osób, niż we dwie. My z reguły pierwsi testujemy gry, a dopiero później gramy w kilka osób. Po pierwszym roku już wiadomo co i jak więc kolejne dwa lata są dużo łatwiejsze. Wiadomo na jakie karty zwracać uwagę, a jakie sobie lepiej odpuścić. Generalnie gra daje mnóstwo możliwości, dlatego każda rozgrywka będzie się różniła od tej już rozegranej. 

Oprócz podstawowego wariantu gry, można zagrać też w rozszerzone, są do tego specjalne elementy gry, ale zalecane jest aby najpierw dokładnie poznać podstawowy wariant aby nie było problemu przy rozszerzonym.

Gra kosztuje około 90zł więc to nie jest mało, ale uważam, że jeżeli lubicie takie gry, w których trzeba przewidzieć ruch przeciwnika i analitycznie myśleć to Hollywood powinno Wam się spodobać. Poza tym możecie wcielić się w producenta filmowego przynajmniej na jeden wieczór i poznać cały ten "hollywoodzki biznes". 
Polecam! 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka