Trzynaście powodów - Jay Asher

Autorka: Jay Asher
Tytuł: Trzynaście powodów 
Wydawnictwo:Clay Jensen nigdy by się nie spodziewał, że wracając do domu znajdzie przesyłkę adresowaną na swoje nazwisko. Ucieszony i zaciekawiony otwiera ją i w środku znajduje kasety magnetofonowe.
Zdziwiony, zastanawia się, co też może na nich być. Nie wie tylko, że na kasetach znajduje się 13 powodów, z powodu których Hannah musiała popełnić samobójstwo. On jest jednym z nich...

Nie ma sensu żebym pisała Wam cokolwiek więcej. To jedna z tych książek, którą absolutnie każdy powinien przeczytać. Ba, nawet posunę się o krok dalej i napiszę, że właśnie takie książki powinny być lekturami w szkole!
Ile się słyszy w telewizji o tym, że kolejny nastolatek zabił się ponieważ był dręczony przez kolegów?
I nikt nie zauważył, że potrzebuje pomocy!

"Trzynaście powodów" to wołanie o pomoc Hannah Baker, która dokładnie wyjaśniła dlaczego zdecydowała się skończyć swoje życie.
Opowiedziała dokładnie ile zrobiła aby zwrócić uwagę na to, że potrzebuje pomocy! I nie pomógł jej absolutnie nikt, nawet pedagog szkolny.
Być może właśnie ta książka naświetli jak duży jest problem młodzieży, która nie daje sobie rady ze swoim życiem, ze szkołą, być może z domem rodzinnym czy ze znajomymi. Znajdziecie tutaj dogłębną analizę psychologiczną dziewczyny, która pokazała swoim kolegom, jak bardzo przyczynili się do tego, że zdecydowała się na ostateczny krok.

Piękna, prawdziwa i wstrząsająca historia, którą trudno będzie zapomnieć.
Koniecznie polećcie ją Waszym dzieciom jeżeli są właśnie w takim trudnym wieku i sami również przeczytajcie.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka