Moja pierwsza mitologia - Katarzyna Marciniak

Autorka: Katarzyna Marciniak
Tytuł: Moja pierwsza mitologia 
Wydawnictwo:Sięgnijcie kilka lub może kilkanaście lat wstecz, kiedy mieliście pierwszy kontakt z mitologią. Jestem pewna, że była to szkoła podstawowa, lub może nawet później.
Ja dosyć wcześniej przeczytałam mitologię, a to dlatego, że moi rodzice mieli bardzo ładne wydanie tej książki i po prostu z ciekawości ją przeczytałam.
Nie ma co tutaj się wychwalać, bo za wiele i tak nie zrozumiałam.

Bardzo fajnie, że na rynku książkowym w końcu pojawiła się mitologia, napisana specjalnie z myślą o dzieciach.
"Moja pierwsza mitologia" to dosyć gruba książka, która została podzielona na dwie części.
Pierwszą: Dzieciństwo Bogów i Ludzi, oraz drugą: Przygody Herosów.

W pierwszej części dziecko będzie mogło poznać między innymi: Zeusa, Posejdeona, Prometeusza, Erosa i Psyche, w drugiej natomiast Heraklesa czy Tezeusza. Wszystko zostało napisane tak, aby mały czytelnik zrozumiał sens mitologii ale jest to opowiedziane prawie, że w formie bajki.
Nie muszę chyba mówić, że czyta się to wspaniale! I nawet dorosły czytelnik z przyjemnością może po nią sięgnąć. Cały tekst dodatkowo został wzbogacony o przepiękne ilustracje, dlatego książka jest jedyna w swoim rodzaju.

Jeżeli nie macie pomysłu na prezent dla dziecka czy też szukacie czegoś wyjątkowego, to polecam chociażby przeglądnąć tę książkę. Jestem pewna, że nie wyjdziecie bez niej z księgarni.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka