Zagraj ze mną. Zwierzaki na tratwie - Carlo A. Rossi

Autor: Carlo A. Rossi
Tytuł: Zagraj ze mną. Zwierzaki na tratwie 
Wydawnictwo:

 

Co zawiera pudełko?

Ta gra przypomniała mi dzieciństwo. Gdy byłam dzieckiem miałam właśnie takie drewniane zwierzątka, którymi uwielbiałam się bawić. 

Jeżeli i Wasze dziecko kocha zwierzęta, to myślę, że ta gra jest dla Was.
W środku opakowania znajdziemy:
- 6 tekturowych tratw,
- 30 drewnianych zwierzątek, po 3 z każdego rodzaju,
- 30 kart ze zwierzętami,
- 18 żetonów, punktów zwycięstwa,
-  8 znaczników głosowania
- klepsydra.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku 5-105, a czas jednej rozgrywki to 20-30 minut. 


 

Na czym polega gra?

Gra rozpoczyna się od rozłożenia wszystkich elementów na stole. Wybieramy jedną tratwę kładziemy ją na środku stołu. Graczom rozkładamy znaczniki głosowania. Jeden z graczy bierze 10 kart z wierzchu stosu kart i rozkłada je wokół tratwy. Na każdą kartę przypada również jedno zwierzątko drewniane, zgodne z tym co jest na karcie. 

Gdy wszystkie zwierzęta są już na swoich miejscach, pada pytanie czy zwierzęta zmieszczą się na tratwie. Jeżeli wszyscy gracze odsłonią żeton z napisem tak, gra toczy się dalej. Dokładamy jedną kartę i jedno zwierzę i gra toczy się do momentu, w którym któryś z graczy powie, że zwierzęta nie wejdą na tratwę. 
Ci gracze, którzy pokazali żeton Tak, oznaczający, że zwierzęta zmieszczą się na tratwie, usiłują ułożyć je tak aby wszystkie się zmieściły. Oczywiście czas odmierza klepsydra więc trzeba się spieszyć!
Gdy zwierzęta się zmieszczą gracze otrzymują punkty. Jeżeli okaże się, że jednak rację miał gracz twierdzący, że zwierzęta się nie zmieszczą, to on otrzymuje punkty.
Po punktacji, bierzemy kolejną tratwę i gra toczy się dalej, do momentu wykorzystania wszystkich tratw. 
Wygrywa ten gracz, który ma najwięcej punktów. 


 

Moje wrażenia.

Gra jest naprawdę świetna, naprawdę bardzo edukacyjna i chyba to mi się w niej najbardziej podoba.
Po pierwsze gra uczy logicznego myślenia i koncentracji. Trzeba być bardzo skupionym i analizować jakie zwierzęta czekają na wejście na tratwę i czy aby na pewno się zmieszczą, co oznacza, że trzeba też analitycznie myśleć. Oprócz tego dziecko uczy się także liczyć, możemy prosić go o przeliczenie zwierząt, a także kolorów lub właśnie tego co to są za zwierzęta.

Gra jest naprawdę bardzo grywalna i można w nią grać bez końca. Jeżeli lubicie tego typu gry to z całego serca ją Wam polecam. Myślę, że to nie będą zmarnowane pieniążki bo zarówno jej wykonanie jak i pomysł na grę są jedyne w swoim rodzaju.
Polecam!
 
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka