Amber - Gail McHugh

Autorka: Gail McHugh
Tytuł: Amber 
Wydawnictwo:To nie jest moje pierwsze spotkanie z Autorką i przyznam, że byłam niezmiernie ciekawa czy w jej nowej książce, zostanie utrzymany taki poziom napięcia, jaki był chociażby w "Collide".

Tym razem głównymi bohaterami są ludzie młodzi. Nieco trudni, ponieważ tytułowa Amber jest po przejściach, a jej adoratorzy to dilerzy, a przy okazji też skrzywdzeni młodzi mężczyźni.

Amber wiele w życiu przeszła. Śmierć rodziców oraz tułanie się po domach dziecka czy rodzinach zastępczych, nie przysporzyło jej przyjaciół. Sama zdana na siebie i niezbyt lubiana, za awanturniczy tryb życia, kolejny raz próbuje zacząć wszystko od nowa. I tak poznaje Brocka i Rydera. Dwóch najlepszych przyjaciół, z których każdy ma swoje zalety i ukryte wady.

Brock to urodzony adorator. Spokojny, przystojny i nieszczęśliwy. Odkąd zaginął jego brat żyje w poczuciu winy, o czym za każdym razem przypominają mu także jego rodzice.

Ryder to "zły" chłopak. Ma złote serce ale nie pokazuje, że je ma. Walczy ze śmiertelną chorobą siostry, niesamowicie kocha mamę i babcię i bez reszty zakochał się w Amber.

Czy Amber da radę wybrać jednego z nich? A może wcale nie będzie musiała wybierać?

"Amber" to pierwsza część cyklu Torn Hearts i przyznam, że czyta się ją znakomicie. Nie mogę nie porównać jej do Greya czy też serii After, bo jednak podobieństwa są bardzo znaczące. Powiem Wam, że trochę jestem zawiedziona, że jednak książka nieco obie te historie przypomina, chociaż akurat wątek narkotykowy dodaje tutaj więcej emocji. Oczywiście cała trójka jak zwykle w takich książkach to bywa, jest piękna fizycznie. Amber to ucieleśnienie męskich marzeń. Seksowna, oszałamiająca i niezwykle oddana w łóżku. Ryder i Brock to z kolei ucieleśnienie marzeń każdej dziewczyny. Zabójczo przystojni, zakochani, nieco niebezpieczni i przede wszystkim całkowicie pochłonięci Amber.

Historia choć nie wniosła w moje życie nic nowego czy odkrywczego, jest bardzo wciągająca i muszę przyznać, że koniec jest niesamowity.
Naprawdę gdyby była już kolejna część do kupienia, zapewne biegłabym do księgarni żeby dowiedzieć się jakiej decyzji dokonała Amber i czy zdążyła ją przekazać.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka