Najpiękniejsze wiersze - Julian Tuwim

Autor: Julian Tuwim

Tytuł: Najpiękniejsze wiersze

Wydawnictwo:

 

Julian Tuwim większości z nas kojarzy się z autorem tekstów dziecięcych, mi do tej pory także tylko w ten sposób się kojarzył. Dlatego gdy tylko zobaczyłam ten tytuł w zapowiedziach, wiedziałam, że będę musiała koniecznie przeczytać "Najpiękniejsze wiersze" Juliana Tuwima.

Tomik jego poezji został bardzo ładnie wydany. Książka jest na tyle poręczna, że świetnie trzyma się ją w dłoni, jest też na tyle elegancka, że na pewno będzie to wspaniały pomysł na prezent dla każdego, kto kocha twórczość Autora. W środku książki, znajduje się pięćdziesiąt najpiękniejszych wierszy. Tematyka jest różnorodna, ale wszystkie wiersze oscylują wokół miłości, strachu, wielkiej radości czy buntu.

Sama bardzo rzadko sięgam po poezję dla dorosłych, choć mam kilka ulubionych autorów. Mimo to, ten tomik przeczytałam naprawdę z wielką przyjemnością. Autor niesamowicie bawi się słowem i trzeba zauważyć, że choć w swoim dobytku ma wiele tekstów dla dzieci, to okazuje się, że te przeznaczone dla dorosłych, wcale nie są łatwe, a czasami wręcz niezrozumiałe. Mimo to, naprawdę jeżeli lubicie czytać poezję czy też lubicie konkretnie twórczość Tuwima, myślę, że warto po tę książkę sięgnąć.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka