Syrena - Kiera Cass

Autorka: Kiera Cass
Tytuł: Syrena 
Wydawnictwo:

 

 Uwielbiam książki Kiery Cass i na ten tytuł bardzo czekałam.
Teraz, świeżo po lekturze, muszę stwierdzić, że "Syrena" bardzo przypomina mi baśń o "Małej Syrence" i myślę, że książka była trochę na niej wzorowana.

Kahlen jest syreną. Tak jak i jej dwie siostry. Dostała szansę na drugie życie, ale przez 100 lat musi wiernie służyć matce.

Mimo początkowej wściekłości, że ona przeżyła, a jej rodzina nie, dziewczyna powoli się przystosowuje do panujących zasad. Mimo, że jest jej ciężko nie poddaje się. Tęskni za normalnym życiem, za możliwością odezwania się do ludzi, kochania i bycia kochaną. Gdy już niewiele zostaje jej do "odpracowania" drugiej szansy, dziewczyna się zakochuje. To nie miało się zdarzyć...
Matka Ocean daje jej jasno do zrozumienia, że ma to zakończyć, ale czy uczucie, które wykiełkowało i staje się czymś pięknym, można zakończyć na rozkaz?
Jakiego wyboru dokona Kahlen?

"Syrena" to przepiękna książka o siostrzanym oddaniu, walce z wyrzutami sumienia, a także o pięknym uczuciu jakim niewątpliwie jest pierwsza miłość. Książkę czyta się fantastycznie, a przedstawiona historia jest totalnie w stylu Autorki. Prosta, ale piękna w swej prostocie. Uwielbiam takie książki. Może nie jest to opowieść, która zmieni Wasze życie, ale cudownie się ją czyta i jest taka zupełnie inna, a to lubię.
Polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka