Pędzące ślimaki. Na jednej nodze.

Tytuł: Pędzące ślimaki. Na jednej nodze.
Wydawnictwo:

 

Co zawiera pudełko?

Pędzące ślimaki to gra planszowa przeznaczona dla 2-5 graczy w wieku od 6 lat. Czas jednej rozgrywki to około 20 minut więc jest to dosyć szybka gra.
W pudełku znajdziemy podłużną planszę, 5 różnokolorowych kostek, 5 ślimaków, 36 żetonów z punktami oraz 5 kart. 


Na czym polega gra?

Celem gry jest dojście, którymkolwiek ślimakiem do końca planszy. 
Gra rozpoczyna się od wylosowania kart, które określą jakimi ślimakami mamy się poruszać. Nie ujawniamy tego przeciwnikom. Ta wiedza jest potrzebna tylko nam. W trakcie gry,  każdy gracz może przemieszczać dowolnego ślimaka. Warto tak je przemieszczać, aby przypadkowo nie zdradzić rywalom, który kolor jest nasz.
Gracze zdobywają punkty za wejście dowolnym ślimakiem na grzyby praz gdy przepchniemy z liścia innego ślimaka. Gdy któryś ze ślimaków dojdzie do mety, podliczamy punkty.
Wygrywa ten gracz, który ma najwięcej punktów.
W grze są oczywiście różne warianty. To od graczy zależy, który z wariantów wybiorą.
 
Moje wrażenia. 

Gra jest naprawdę bardzo fajna i niesamowicie prosta. Może też służyć jako gra edukacyjna, która podszkoli dziecko w dodawaniu ( w końcu punkty trzeba policzyć) można też mniejsze dzieci uczyć kolorów, a większe podszkolą się w sprycie:) Bo jednak trochę kombinować trzeba.
Pod koniec każdej rundy jest punktacja i warto się z nią dobrze zapoznać, bo czasami zamiast zajmować drugie miejsce, lepiej być na samym końcu, wtedy dostaje się 3 punkty:)
Generalnie gra jest bardzo grywalna i naprawdę sporo w niej zabawy:)
Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka