Coś pożyczonego, Coś niebieskiego - Emily Giffin

Autorka: Emily Giffin
Tytuł: Coś pożyczonego, Coś niebieskiego.
Wydawnictwo:

 Coś pożyczonego i Coś niebieskiego to pierwsze książki Emily Giffin które czytałam. Czytałam je tak dawno, że byłam zdziwiona, że nie napisałam Wam ich recenzji, ale po czasie przypomniałam sobie, że chyba wtedy jeszcze nie prowadziłam bloga.
Nadrabiam dziś i kto jeszcze nie zna twórczości Autorki, zachęcam do przeczytania chociażby tej serii. Jest lekka i przyjemna.

Oba tomy opowiadają historię bardzo przebojowej Darcy i rozważnej Rachel, które łączy przyjaźń. Choć są różne i mają zdecydowanie inne charaktery, darzą się zaufaniem i pełną sympatią. Wszystko jednak zmienia się kiedy Rachel budzi się obok Deksa, narzeczonego jej przyjaciółki. Kobieta wie, że nic już nie będzie takie samo, a data ślubu przyjaciółki zbliża się wielkimi krokami.

"Coś niebieskiego" to kontynuacja losów kobiet. W tym tomie Darcy rozpada się na kawałeczki. Na tydzień przed ślubem porzuca ją narzeczony, a ona sama choć obwinia ich obydwoje sama nie jest bez winy, bowiem wplątała się w romans, a na domiar wszystkiego spodziewa się dziecka

Obie części czyta się naprawdę w ekspresowym tempie i jak przystało na Autorkę jest sporo zwrotów akcji i wiele przemyśleń głównych bohaterów. Nie jest to książka, która na długo zapada w pamięć, ale naprawdę dobrze się ją czyta.
Zdziwiłam się, że po tylu latach nadal tak dobrze je pamiętam.
Jeżeli nie znacie, polecam!

Zostawiam Wam również fragment najnowszej książki Emily Giffin: Pierwsza przychodzi miłość
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka