Krwawy medalion - Danka Braun

Autorka: Danka Braun
Tytuł: Krwawy medalion 
Wydawnictwo:

 

Zofia Florek zawsze była pośmiewiskiem wsi. Żyła skromnie, w zgodzie z Bogiem i samą sobą. Nie miała przyjaciół była raczej typem samotniczki. Jedyną osobą, którą odwiedzała była teściowa Roberta Orłowskiego.
Tego Pana zapewne już znacie z innych książek Autorki i przyjemnie kolejny raz go znów "widzieć" na kartkach książki.

Gdy Zofia Florek ginie pod kołami samochodu, okazuje się, że cały majątek przypadł właśnie teściowej mężczyzny.
Dom i piękny stary medalion wzbudził ogromny zachwyt. Ten drugi przyniósł też wiele złego, ale o tym przeczytacie już w książce.

Jeżeli lubicie książki, w których tajemnica rodzinna przewija się z historią wojenną, obozami koncentracyjnymi, cierpieniem i miłością, to ta książka będzie idealna dla Was.

Przyznam, że doskonale się czyta książki Danki Braun. Choć ta nie będzie moją ulubioną, uwielbiam fakt, że Autorka miesza przeszłość z teraźniejszością, miłość z wojną i doprawia to całą masą tajemnic. Takie książki czytelnik odkrywa krok po kroku, a każdy nowy fakt, zupełnie zmienia obraz tego, co już nam się wydawało pewne.

Jedyne co mogę zarzucić samej książce, a właściwie jej Wydawcy to mała czcionka. Jest zdecydowanie za mała jak na moje preferencje i naprawdę kiepsko się takie wydania czyta.
Mam nadzieję, że historia medalionu Was zainteresuje!
Polecam.

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka