Dziewczyna, która przepadła - Katarzyna Misiołek

Autorka: Katarzyna Misiołek
Tytuł: Dziewczyna, która przepadła 
Wydawnictwo:

 

Prawie rok czekałam na kontynuację książki "Ostatni dzień roku " i gdyby nie fakt, że gdzieś doczytałam, że to kontynuacja tej książki, w życiu bym się nie domyśliła. Nie wiem jak może być pierwsza i druga część tak niedopasowana okładkowo.

"Dziewczyna, która przepadła" to historia Moniki, którą w pierwszej części poznaliśmy praktycznie tylko jako zaginioną. Tutaj poznajemy całą historię porwania. Kobieta była więziona przez 8 lat przez sadystę i szaleńca. Była bita, tuczona niczym świnia, gwałcona i wykańczana psychicznie.

Po 8 latach wraca do swojego życia, ale okazuje się, że to nie jest już jej życie.
Monice trudno jest się pozbierać i zacząć wszystko od nowa. Rodzice boją się stracić córki z oczu i jest trzymana w domu niczym w złotej klatce. Magda, ogromnie cieszy się z powodu odzyskania siostry, Kuba zaś, ułożył sobie życie na nowo.
Czy Monice uda się wszystko poukładać i zacząć żyć może nie tak jak kiedyś, ale normalnie?

Książka jest niesamowicie wciągająca. Przeczytałam ją praktycznie w jeden wieczór i naprawdę dobrze jest poznać całą historię. Jak wyglądało porwanie i co wydarzyło się w życiu Moniki przez te 8 lat.
Po zakończeniu myślę, że możemy chyba liczyć na jeszcze jedną część, przynajmniej ja mam taką nadzieję.

To co wydarzyło się na kartkach książki, może zdarzyć się również naprawdę i jest to niesamowicie przerażające. Monika choć wiele przeżyła, naprawdę miała silną wolę walki i bardzo mi tym zaimponowała.
Jeżeli szukacie naprawdę dobrej książki, polecam ten tytuł. Uważam, że jest nawet lepsza niż pierwsza część.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka