Ahoj, piraci!

Tytuł: Ahoj, piraci!
Wydawnictwo:

 

 Co zawiera pudełko?

W pudełku gry znajdziecie kolorową planszę z ruchomą strzałką, 4 drewniane figurki pirackich statków, 64 drewniane skarby w czterech kolorach, znacznik tornada, instrukcję oraz drewnianą kostkę.
Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 6 lat, a czas jednej rozgrywki to około 30 minut.Na czym polega gra?

Celem gry jest przewiezienie jak największej ilości skarbów do swojego portu. Jeżeli komuś uda się ich dowieźć 10, wygrywa grę!

Gra rozpoczyna się od wybrania koloru statku. Po dokonaniu wyboru, rozpoczynamy grę. Każdy z graczy może ruszyć się tyle o tyle pól, ile wypadło oczek na kostce. Każda wyspa ze skrzynką to okazja do złowienia skarbu. Warto go jednak ładować z rozwagą, bowiem na statek można załadować tylko 7 skarbów. Jeżeli weźmiemy ich więcej, statek przewróci się i trzeba będzie je zbierać od początku.

Jest jeszcze jedna pułapka. Każda wyspa mieści dwa statki. Gracz, który zacumuje swój okręt jako drugi, może dokonać abordażu i pozbawić szybszego pirata skarbu.
Jeżeli zaś na kostce wypadnie znak tornada, ruszamy się o jedno pole i sprawdzamy jakich szkód dokonało na statkach innych graczy.

Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza dowiezie przynajmniej 10 skarbów na swoją wyspę.


Moje wrażenia

Gra jest naprawdę wspaniała. Myślę, że szczególnie może się podobać wszystkim dzieciom, które są żądne przygód. Ta gra nie tylko doskonale rozwija wyobraźnię ale uczy liczenia, rozróżniania kolorów, a także logicznego myślenia i wybiegania myślami w przód.
Dodatkowo wszystkie elementy gry są bardzo kolorowe i trwałe, więc na pewno całość szybko się nie zniszczy.
Jeżeli szukacie fajnego pomysłu na spędzanie rodzinnie wieczorów, to ta gra na pewno Wam się przyda!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka