Jaką grę planszową kupić na święta. W to się gra! Słowostwory i Duuuszki edycja limitowana


Czas świąt to moment, w którym mamy dużo czasu dla siebie. Wtedy takie gry są jak znalazł.
My sami bardo dużo gramy i uważam, że jest to cudowny czas na spędzenie czasu razem.
Część z gier, które widzicie na banerze już recenzowałam. Wszystkie recenzje gier znajdziecie tutaj:
Gry planszowe
Zachęcam do przeczytania!

Słowostwory

To gra przeznaczona dla 2-7 graczy w wieku od 8 lat. Czas jednej rozgrywki to około 30 minut.


Gra reklamowana jest jako gra imprezowa i zgodzę się, że łatwiejszy wariant gry będzie imprezową wersją. Natomiast trudniejszy, według mnie na imprezę się nie nadaje, za dużo tłumaczenia i pilnowania reguł.
Ja grałam w oba warianty i przyznam, że osobiście spodobał mi się łatwiejszy wariant, chociaż jeżeli lubicie wyzwania, będziecie zadowoleni z trudniejszej wersji.

Gra polega na wymyślaniu na czas słów, które pasują do wylosowanej kategorii widocznej na czterech kostkach. Może to być roślina, zwierze, zawód, rzecz, muzyka czy coś z filmu.
Losujemy kategorie, następnie dwie litery. W ciągu 30 sekund należy znaleźć odpowiednie słowo, zgadzające się z wytycznymi.

Gra jest naprawdę grywalna i na pewno łatwo się nie znudzi.
Idealna propozycja na rodzinne popołudnia!


Duuuszki. Edycja limitowanaGra przeznaczona jest dla 2-8 osób w wieku od 8 lat. Czas jednej rozgrywki to około 20 minut.
Duuuszki doskonale znam z podstawowej wersji gry i tutaj mamy coś podobnego z tym, że jest to limitowana wersja wydana w metalowej, ślicznej puszcze.

W grze otrzymujemy dwa nowe przedmioty, które nieco zmieniają zasady tej gry, ale uwierzcie mi trzeba jeszcze bardziej wysilać szare komórki.

Gra polega na spostrzegawczości i refleksie. Co rundę jeden z graczy odsłania kartę, która pokazuje jaki przedmiot należy złapać. Kto zrobi to pierwszy, zabiera kartę. Wygrywa ta osoba, która kart ma najwięcej.

Jeżeli lubicie podstawową wersję Duuuszków to tę limitowaną wersję również musicie mieć!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka