Córeczka tatusia - Cathy Glass

Autorka: Cathy Glass

Tytuł: Córeczka tatusia

Wydawnictwo:

 

Bardzo lubię książki Cathy Glass ale rzadko je czytam z prostego powodu. Nie mogę znieść tego jak czasami dzieci cierpią. I jest to głównie wina dorosłych.
Jeżeli nie znacie tej Autorki musicie wiedzieć, że są to historie spisane przez kobietę, która prowadzi rodzinę zastępczą. Wszystko więc co przeczytacie na stronach tej książki, naprawdę się wydarzyło.

Do rodziny Cathy trafia Beth. Siedmioletnia dziewczynka, której ojciec jest w szpitalu psychiatrycznym ze względu na depresję. Widać, że mała jest bardzo związana z tatą. Ciągle o nim opowiada, płacze, że tata sobie bez niej nie poradzi i koniecznie chce się z nim widzieć.
Cathy jest wzruszona tym jak dziewczynka bardzo kocha ojca. Wkrótce jednak dostrzega rysy na ich relacji i kilka rzeczy zaczyna ją niepokoić.
Co naprawdę wydarzyło się w rodzinie Beth i jaka relacja łączy ją z ojcem?

"Córeczka tatusia" to świetnie napisana książka, która zwraca uwagę jak ważne jest to, żeby patrzeć i obserwować zachowanie dziecka. To co na pierwszy rzut oka wydawało się dobre było tylko ułudą.
Bardzo podoba mi się to, że w tej książce pokazany jest problem, którego pewnie wiele z nas nie zna. Ja na przykład z terminem opisywanym w książce, którego Wam nie zdradzę, bo czytanie wtedy byłoby bez sensu, spotkałam się pierwszy raz i dobrze, że ktoś o tym napisał.
Jestem pewna, że taka książka może uratować niejedno dziecko.
Jeżeli jeszcze nie znacie książek Autorki i tego konkretnego tytułu, polecam!
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka