Czy lubisz czytać po angielsku? Czytanie ze słownikiem.


Dzisiaj nieco inny post. Chciałam pokazać Wam trzy książki napisane po angielsku, które możemy czytać w wolnym czasie wraz z dołączonym słownikiem jeżeli jakiegoś słowa nie znacie.
Zaletą takich książek jest właśnie ten słownik, ale o tym zaraz.

Ja mam trzy tytuły: Tajemniczy ogród, Pollyanna oraz Alicja w Krainie Czarów.


Oczywiście książki będą odpowiednie dla osób, które mają już podstawy tego języka i chcą po prostu wzbogacić swoje słownictwo i tak bardziej oczytać się z językiem.
W książce, poza oryginalnym tekstem książki, macie do dyspozycji trzy słowniki. Dzięki temu czytając, jesteśmy w stanie zrozumieć praktycznie całość książki.


To co mi się nie podoba to okładki książek. Gdy pierwszy raz je zobaczyłam myślałam, że to wersja jeszcze przed publikacją, niestety nie. Druga sprawa - nie ma informacji odnośnie stopnia trudności książki. Ja sięgając po nie, nie wiedziałam czego oczekiwać. Dziś, po przeczytaniu wiem, ale zamawiając je, nie miałabym pojęcia czego się spodziewać, a tak nie powinno być.

To co według mnie zasługuje na uwagę to fakt, że w ogóle coś takiego powstało. Super, że możemy w taki sposób uczyć się języka, bo czytając książki po angielsku rozwijamy swoje lingwistyczne umiejętności i rzeczywiście dużo to daje.
Ja po Pollyannie naprawdę sporo słów sobie przypomniałam ale jeszcze większą część przyswoiłam, bo były to nowe słowa czy wyrażenia. Z takich książek możemy też się nauczyć szyku zdań czy konkretnych powiedzonek.

Jeżeli macie czas i ochotę na poszerzenie swojego zasobu słów, polecam sięgnąć sobie po któryś tytuł, bo wybór na stronie wydawnictwa jest naprawdę duży!


6 komentarzy :

 1. Próbuję czytać po angielsku, czasem z różnym skutkiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny pomysł, szkoda tylko, że okładki tych książek takie mało atrakcyjne. Ale chętnie spróbowałabym swoich sił przy takich klasycznych lekturach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nad tym ubolewam. A co być najpierw przeczytała?:)

   Usuń
 3. Czytałam kiedyś książka po angielsku w czasie nauki angielskiego ale teraz odeszłam od tego. Muszę chyba znowu zacząć czytać bo te wyglądają bardzo zachęcająco. Okładki rzeczywiście mogłyby być trochę bardziej zachęcające, ale nie należy ocenić książki po okładce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się:)
   Która z książek z całej oferty najbardziej Cię zainteresowała?

   Usuń

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka