Kuchnia na plebanii - Łukasz Modelski

Autor: Łukasz Modelski
Tytuł: Kuchnia na plebanii 
Wydawnictwo:

 

Lubię czytać tego typu książki ale mało kiedy korzystam z przepisów, które są typowo tradycyjne. W przypadku tej książki jak dla mnie kuchnia jest zbyt ciężka, ale o tym zaraz.

"Kuchnia na Plebanii" to książka nie tylko uchylająca rąbka tajemnicy tego co jadają księża, ale to przede wszystkim zbiór tradycyjnych przepisów i zarazem opowieści księżowskich gospodyń. Dzięki tej książce pamięć o tym co się jada lub jadało, pozostanie na zawsze w zasięgu ręki.

W środku znajdziecie osiem rozdziałów podzielonych według regionów w Polsce. Są przepisy z Kujaw, Mazowsza, Małopolski, Śląska, Podlasia i Pomorza.
Są także przepisy na dania świąteczne, a także spis potraw według kategorii i według alfabetu.

Dodatkowo książka jest przepięknie wydana. Może tego nie widać po okładce, ale w środku jest piękny kremowy papier, wstążeczka i cudowne szkice, a także czcionka.
Cała książka wygląda trochę jak taka stara księga z przepisami i robi to naprawdę fantastyczne wrażenie.

Co do przepisów, tak jak wspominałam dla mnie ta kuchnia jest zdecydowanie zbyt ciężka.
Ale i tak nie zabrakło tam przepisów, których sama chciałabym spróbować na przykład na sos borowikowy, barszcz czerwony czy domowy chleb. To kuchnia tradycyjna więc nie zabrakło tam przepisów na kapusty, flaczki i tego typu rzeczy, których ja nie jadam, ale sam fakt, że jest to spisane w jednej książce i tworzy jedną historię jest naprawdę super.

Jeżeli jesteście ciekawi jak wygląda kuchnia od tej strony polecam przeczytać książkę!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka