Córeczka - Anna Snoekstra

Autorka: Anna Snoekstra
Tytuł: Córeczka 
Wydawnictwo:

 

Główna bohaterka żyje na ulicy i miałaby się może nie całkiem dobrze, ale jakoś by sobie poradziła, gdyby nie wpadka z kradzieżą.

Policja nie daje jej spokoju i dziewczyna wykorzystuje swoje podobieństwo do zaginionej 10 lat temu Rebeki Winter.
Policja daje wiarę jej zapewnieniom mimo, że nic nie składa się w całość.
Rebeka wraca do swojej rodziny, która przyjmuje ją bez słowa. Zaczyna się teatr. Dziewczyna gra przed swoją nową rodziną, starym przyjaciółmi i policją.
Nie wie jednak jak to się stało, że Rebeka zaginęła i co się z nią właściwie stało i może lepiej gdyby tak zostało, bo teraz jej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo!

"Córeczka" to książka, która absolutnie Was pochłonie już po pierwszych kilku stronach. Ja gdy zaczęłam czytać to przepadłam. Akcja jest niesamowicie wciągająca i czytelnik bardzo chce się dowiedzieć co będzie dalej. Co tak naprawdę się stało i kto to zrobił.
Generalnie całość według mnie jest naprawdę warta uwagi. Ale nie obędzie się bez kilku "ale". Trochę mnie zmartwiło, że wszystko jest takie pobieżne. Nie mogę Wam wyjaśnić dokładnie o co mi chodzi bo za dużo bym zdradziła, ale czasami wszystko jest takie tylko tknięte po wierzchu.
Skoro to ma być thriller psychologiczny to spodziewałam się naprawdę głębokiej analizy psychologicznej bohaterów, a tutaj było to tylko delikatnie wspomniane i w sumie i tak okazuje się, że co jeden bohater ma bardziej chorą psychikę.
Wiecie o co mi chodzi?

Mimo to, książka naprawdę zasługuje na uwagę i jeżeli jeszcze nie czytaliście to polecam!


  
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka