Odezwij się - Magdalena Zimniak

Autorka: Magdalena Zimniak

Tytuł: Odezwij się

Wydawnictwo:

 


Ada odkąd pojawił się w jej życiu brat-Rafałek, nie może sobie dać rady z okropnymi myślami.
Dziewczynkę prześladują myśli o uduszeniu go, zrobieniu mu krzywdy i wszelkie inne, w których chłopczyk umiera. Ada bardzo cierpi. Stara się walczyć z tym co ją prześladuje modlitwą i różnymi dziwnymi rytuałami.
Rodzice dziewczynki zajęci swoimi problemami, nie widzą, że dzieje się coś złego.

Asia, po urodzeniu Rafała, wdała się w romans z Robertem, jednak z poczucia winy, szybko go zakończyła.
Andrzej zaś zmęczony pracą i swoim życiem, a może po prostu szukając nowych doznań, po cichu podkochuje się w swojej koleżance z pracy - Monice.
Pewnie wszystko by się jakoś ułożyło, a może też nie, jednak dzieje się coś, co wywraca świat Asi i Andrzeje, całkiem i nieodwracalnie.
Dzieci nie wracają na noc do domu.
Wszystko wskazuje na to, że zostały porwane. Ale kto chciałby to zrobić? Jaki miał motyw? A może to Ada spełniła swoje okropne myśli?
Gdzie są dzieci? Rozpoczyna się rozpaczliwe śledztwo rodziców.

"Odezwij się" to trudna książka, ale jak niesamowicie wciągająca! Przyznam się szczerze, że znajdąc poprzednie książki Autorki, myślałam, że intryga będzie bardzo zawiła. Tym razem dosyć szybko udało mi się odgadnąć, kto może za tym wszystkim stać, jednak do ostatnich stron nie był znany motyw.
Mimo, że podejrzewałam kilka rozwiązań całej sprawy, nie zniszczyło mi to absolutnie czytania. Książkę czyta się naprawdę dobrze. Wstawki z pamiętnika Ady, pozwalają prawie, że wejść do chorego umysłu dziewczynki, która już sobie z tym wszystkim nie radzi. Pozwala to nieco zrozumieć ludzi chorujących na podobne zaburzenie. Podoba mi się też koniec, który nie jest tylko rozwiązaniem całej intrygi, ale także pokazane jest jak wygląda życie po tego typu historii. Nie chcę za dużo pisać, bo mogłabym za wiele zdradzić, a nie chcę tego.

Jeżeli chcecie naprawdę wciągającą historię, koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Polecam!

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka