Czekam na Ciebie - Lisa Scottoline

Autorka: Lisa Scottoline
Tytuł: Czekam na Ciebie 
Wydawnictwo:

Christine oddałaby wszystko aby zostać matką. Niestety jej mąż jest bezpłodny.
Zrobili już wszystko co mogli zrobić, aż w końcu nadszedł ten dzień, w którym zdecydowali się skorzystać z banku spermy.
Marcus nie potrafi pogodzić się z faktem, że nie może mieć dzieci i choć zgodził się na bank spermy nie do końca jest przekonany czy dobrze robi. Nie czuje się zaangażowany w ciążę i nie czuje się też ojcem tego dziecka.

Wkrótce Christine odkrywa, że ich dawca może być mordercą. To zupełnie zmienia postrzeganie Marcusa na ciążę żony.
Oszukany, chce złożyć pozew przeciwko bankowi, a żonie uświadamia, że nie będzie wychowywał dziecka mordercy.
Kobieta jest zaszokowana tym jak bardzo zmieniła ta informacja jej męża. Christine postanawia dowiedzieć się, czy ich dawca jest mordercą. Tylko czy ta informacja pomoże uratować małżeństwo tych dwojga?
O tym przeczytacie w książce!

"Czekam na Ciebie" to książka, która ma coś w sobie ale nie do końca mnie przekonała. Dlaczego?
Która kobieta będąc w wymarzonej i tak oczekiwanej ciąży, biegałaby po obcym mieście szukając mordercy? No same powiedźcie. Żadna.
 Poza tym, pominę już fakt, że bohaterka tak bardzo kochała męża, a wcale nie liczyła się z jego zdaniem. Oczywiście on też nie był bez winy, ale wyjechać Bóg wie gdzie i Bóg wie po co, tylko dlatego, że coś jej się wydaje? No słabe to.
Ale tak jak napisałam ta książka ma też w sobie coś, co karze przeć do przodu i sprawia, że każda strona na nowo nas zaskakuje. Nie wiem czy to fabuła, bo ona jest w sumie stosunkowo prosta, ale jest tak skonstruowana, że ja w sumie byłam na końcu zaskoczona, a to jednak rzadkość. Często w książkach tego typu już od początku wiadomo kto jest winny. Tutaj natomiast raz wydaje się nam, że wiadomo, a na drugiej stronie nasza pewność zostaje zachwiana.
Także jeżeli lubicie tego typu książki to koniecznie sięgnijcie po tę. Myślę, że może Was zaskoczyć!


Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka