Pięć minut Raisy - Agata Kołakowska

Autorka: Agata Kołakowska
Tytuł: Pięć minut Raisy 
Wydawnictwo:

 

Raisa choć kochana przez rodziców, nigdy nie miała łatwego życia. Pech prześladował ją od najmłodszych lat. A to na placu zabaw ktoś uderzył ją huśtawką, a to gdzieś spadła. W dorosłym życiu było już gorzej. Zatonął statek, którym płynęła, a muzeum, które zwiedzała zostało napadnięte.
Generalnie nic nie było w życiu Raisy proste. Życie ułożyło się jej, tak jak się ułożyło i gdy już na stare lata wszystko ma uporządkowane, jedno wydarzenie wywraca ustalony porządek do góry nogami.

Otóż okazuje się, że Raisa zostaje uznana za najbardziej pechową osobę na świecie. Zjeżdżają się dziennikarze, w tym Magda Sajewicz, której udaje się wkupić w łaski Raisy i przeprowadzić z nią wywiad. Wkrótce okazuje się, że wszystkie tajemnice, których przez lata strzegła Raisa, mogą ujrzeć światło dzienne.
Co może ukrywać kobieta, która całe życie walczyła z pechem?

"Pięć minut Raisy" to książka, na którą się zdecydowałam bez żadnego czytania o czym jest. Gdy widzę już na okładce Agata Kołakowska, biorę bez zastanowienia. Uwielbiam książki Autorki!
Tym razem choć całym pomysłem na książkę jestem zachwycona, to zakończenie nie do końca przypadło mi do gustu. Spodziewałam się czegoś innego i sama nie wiem, jestem chyba trochę zawiedziona.
Mimo tego, książka bardzo wciąga i jeżeli lubicie takie książki, od których nie będziecie potrafili się oderwać, to ta, jest jedną z nich.
Koniecznie przeczytajcie i dajcie znać co sądzicie o zakończeniu.
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka