Łap za słówka. Imprezowa gra słowna

Tytuł: Łap za słówka. Imprezowa gra słowna

Wydawnictwo:

 

Co zawiera pudełko?

Łap za słówka to gra słowna idealna na imprezę. Może w nią grać od 2-6 osób, w wieku od 10-110 lat, a czas jednej rozgrywki to 30 minut.

Celem gry jest zdobywanie punktów i przeszkadzanie innym graczom, ale również wymyślanie swoich słów. Wszystko to dzieje się w przeciągu 90 sekund więc jest co robić.
W pudełku znajduje się:
- 21 kafelków z literami,
- 6 kostek do gry z symbolami,
- 99 żetonów punktów,
- 6 zasłonek,
- klepsydra,
- 1 notes z kartkami do wyrywania.


Na czym polega gra?

Grę rozpoczyna najmłodszy gracz. Wszystkim graczom rozdajemy po kartce z notesu, coś do pisania i jedną zasłonkę.
Punkty wykładamy na środek, tasujemy litery i układamy wierzchnią stroną do dołu.
Pierwszy gracz rzuca kostkami i wybiera kategorię, w której będzie wymyślał słowa, następnie gracz po lewej stronie wybiera kolejną kostkę i tak aż do ostatniego gracza.
Gdy kostki będą rozdysponowane gracz rozpoczynający odwraca literę i przekręca klepsydrę. Od tej pory mamy 90 sekund na wymyślenie swoich słów, a także na wymyślenie tego co inni gracze wymyślą za słowa w swoich kategoriach.
Po upłynięciu czasu rozpoczyna się punktowanie. Jeżeli w naszej kategorii nikt napisał takiego słowa jak my, dostajemy punkty, jeżeli ktoś też na niego wpadł niestety punkty przepadają.
Dlatego warto też wpisywać na kartki słowa z innych kategorii aby ktoś nie dostał punktu. Po przyznaniu punktów, rozpoczyna się druga runda.
Gra kończy się gdy któryś z graczy zdobędzie 15 punktów.


Moje wrażenia. 

Słuchajcie gra jest naprawdę super! Gra się w nią wyśmienicie i jest to jedna z nielicznych gier, która nigdy się nie znudzi. Znacie Państwa-miasta? To coś w tym stylu tylko w wersji planszowej. Kategorii do wymyślania słów jest całe mnóstwo od muzyki, po film, ubrania czy słodycze.
Zasady są proste, łatwo je wytłumaczyć graczom, którzy grają pierwszy raz więc naprawdę jest to super opcja na imprezę.
Jeżeli szukaliście jakiejś fajnej gry właśnie na rodzinne spotkania, albo imprezy to myślę, że ta będzie strzałem w dziesiątkę.


Grę znajdziecie tutaj
Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka