Nie chodź po lesie nocą - Danka Braun

Autorka: Danka Braun
Tytuł: Nie chodź po lesie nocą
Wydawnictwo:

 


Kto tęsknił za rodziną Orłowskich ma właśnie okazję aby do nich wrócić. A to wszystko za sprawą najnowszej książki Danki Braun.

Tym razem nasi bohaterowie spędzają urlop w towarzystwie bliskich w niewielkiej miejscowości. To właśnie tam zostaje zamordowany biznesmen Jacek Wąsowski. Tak się składa, że wszyscy go znają więc są osobiście zaangażowani w rozpoczynające się śledztwo. Prowadzi je komisarz Bieda i Marek Biegler. Już wkrótce na światło dzienne wyjdą rodzinne sekrety, zdrady i kłopoty.
A w tej rodzinie na pewno ich nie brakowało. Kto jest głównym podejrzanym? Kto mógł zabić człowieka i jak udało mu się to zrobić?
O tym przeczytacie w książce.

Przyznam, że uwielbiam książki Autorki, ale ta jakoś nie przypasowała mi do gustu tak bardzo jak poprzednie. Niestety raz, że mało w niej thrillera, nie żebym jakoś na to narzekała, ale tego się spodziewałam, a dwa, że akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Zdecydowanie za wolno. Jak już wszystko nabiera tempa, to jakoś to idzie, ale przez sam początek książki trudno było mi przebrnąć.

Jak zwykle na ogromny plus zasługuje mnogość podejrzanych. Do samego końca ani podejrzany nie jest oczywisty ani jego motyw, co sprawia, że książka do ostatnich stron trzyma  w napięciu.
Jeżeli lubicie takie książki z rodzinnymi sekretami w tle wraz z zabitym i śledztwem, to myślę, że ta książka może się Wam spodobać:)

Zakurzona półka © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka